(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Просто консалтинг. Чи потрібен він українському бізнесу?

06.05.2019

24 квітня в Дніпрі відбулася визначна подія – перший регіональний форум бізнес-консалтингу CONSULT.DP’2019. На учасників чекали презентації від спікерів-практиків, які підтверджують свої знання досягненнями власного бізнесу. Атмосфера – позитивна і відкрита. А географія Форуму досить широка – гості з п’яти регіонів України, представники консалтингових компаній, ЄБРР, Дніпропетровської обласної ради та громадських організацій, торгово-промислових палат, виробничих підприємств, інвестиційно-інноваційних центрів, навчальних закладів та засобів масової інформації. Про що ж йшла мова?

 • Перший регіональний форум, який зібрав майже сотню спеціалістів, організував Центр інформаційної підтримки бізнесу, м. Дніпро, що заснований при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
 • Мова йшла про тренди та перспективи розвитку консалтингового ринку України, про консалтингові послуги, які потребує малий та середній бізнес, підходи до маркетингу у консалтинговій діяльності. Також говорили про бізнес-асоціації, Торгово-промислові палати, Центри інформаційної підтримки бізнесу як інструменти побудови мережевого партнерства та підвищення довіри бізнесу, якості та статусу консалтингових послуг – нюанси цієї теми розкрив бізнес-консультант, експерт JICA (Japan International Cooperation Agency) Ігор Снітівкер. Дуже цікаву тему «Фандрейзинг або мистецтво залучати ресурси» презентувала Оксана Тюпа, консультант з фандрейзингу. Про ділову етику для бізнес-консультантів розказала консультант з управлінського обліку Яна Терехова. А компанія NOKS FISHES провела практичну сесію щодо моніторингу медіа як передумови успішного консалтингового бізнесу.

Спікери працювали в інтерактивному форматі, тому вдалося обговорити всі важливі та актуальні теми сьогодення для консалтингової діяльності.

Корисна інформація для підприємців.

Коли негайно треба звертатися до консультантів або отримати консалтингову допомогу?

Найбільш поширені ситуаціїі:

 • криза в розвитку фірми, що вимагає глибокого вивчення всіх аспектів її діяльності та пошуку оптимальних рішень;
 • загострення конкурентної боротьби й відсутність нових ідей у керівництва;
 • необхідність проведення ревізії за участю незалежних фахівців;
 • вихід на новий рівень у своїй сфері. Бізнес-консультанти вкажуть необхідні кроки і представлять детальний план дій для стрибка в розвитку;
 • зміна юридичної особи, виду профільної діяльності або форми власності.
 • зміна керівника на менш досвідченого, або раптове звільнення будь-кого з штатних фахівців;
 • компанія зовсім молода і в керівника недостатньо досвіду в непрофільних аспектах бізнесу.

Це – лише частина ситуацій, коли консалтинг надасть допомогу. В реальності ж випадків набагато більше. Не завжди в штаті присутній фахівець потрібної галузі знань. До того ж, одна людина може не справлятися з усіма завданнями, а свіжий погляд з боку зможе виявити недоліки процесів, що перешкоджають розвитку.

Якщо у вашій компанії виник ряд проблем, вирішити які самостійно не представляється можливим, наступний крок — це вибір найбільш прийнятної компанії, яка спеціалізується на наданні консалтингових послуг.

Що потрібно обов’язково знати консультантам консалтингового ринку?

 • Консалтинг – це контактний вид спорту. Інвестуйте у відношення.
 • Не продавайте звіти. Продавайте рішення проблеми.
 • Не забувайте, що ви можете бути корисними своїми знаннями тут і зараз. Навчіться формулювати свою цінність для клієнта.
 • Хоча попит на консалтингові послуги підвищується, втім український бізнес до них ще не зовсім готовий. Використовуйте канали просування послуг, які працюють: – безкоштовні аудити; – взаємодія через бізнес-асоціації; – нетворкінг; – виступи та проведення навчальних семінарів; – рекомендації та відгуки клієнтів.

І пам’ятайте – щоб заробити на добрій пораді, необхідна мудрість більша, ніж для того, щоб її дати.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин