м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Система Торгово-промислових палат сприяє консолідації бізнесу і влади на важливому етапі кандидатського статусу України в ЄС

22.11.2023

Процедура вступу України до ЄС: проведення переговорів, інструменти і програми передвступної допомоги ЄС для українського агросектору.

21 листопада ці важливі теми продовжили серію вебінарів проєкту Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації.

Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

  

 

«Дякуємо регіональним палатам за організацію цього актуального заходу! Нещодавно відбулась історична подія: 8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт щодо виконання Україною вимог як кандидата на вступ до ЄС. Сподіваємось, у грудні Європейська Рада підтримає це рішення і дасть старт перемовинам з ЄС щодо повноправного членства. Тож попереду у нас складний і відповідальний етап. Важливо, щоб бізнес, влада, Міністерство аграрної політики та продовольства України мали консолідовану позицію, спільно працювали заради досягнення позитивного результату», - зазначив на початку зустрічі голова Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олег Юхновський.

 

Вебінар, покликаний надати інформацію щодо процедури вступу України в ЄС, продовжив діяльність ТПП України, регіональних палат зі сприяння активному діалогу між владою та бізнесом, інформування щодо умов роботи на ринку ЄС, допомоги підприємцям у питаннях експорту, розширення ринків збуту.

  

Про процедуру вступу України до ЄС, основні етапи проведення перемовин повідомив начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз.

Заступник голови комітету підприємців АПК при ТППУ, президент Національної асоціації сільськогосподарських Дорадчих служб України Роман Корінець під час виступу познайомив з інструментами передвступної допомоги ЄС для українського агросектору.

Зокрема, такою є програма IPARD, що особливо зосереджується на сільській місцевості та агропродовольчому секторі країн, які перебувають у процесі приєднання до ЄС.

Ця фінансова та технічна допомога також сприяє поступовому узгодженню з правилами спільної сільськогосподарської політики ЄС.

Активну участь у заході взяли представники агробізнесу, ОТГ, державних установ, профільних асоціацій Запорізької, Волинської, Вінницької, інших областей.


                                             

Основний висновок – на даному етапі особливо важлива співпраця органів влади, профільних аграрних асоціацій, бізнесу, науки, консультаційних і дорадчих систем, територіальних громад.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=qEmKD7DkRlw.

Тим часом спільний проєкт Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, майже досяг екватору.

У листопада вже відбулось 12 безкоштовних вебінарів за підтримки Програми з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вивчали теми зовнішньоекономічної діяльності, маркетингу, онлайн-інструменти просування продукції і послуг, кейси ефективного управління, податки і фінанси.

Продовжуємо консультувати разом з командою провідних українських експертів.

Запрошуємо до участі у наступних вебінарах!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/nho9u.

Додаткова інформація за тел. +380504841197 або електронною поштою [email protected].

 

Для довідки
Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.
 

Теги: Волинська ТПП, Запорізька ТПП, вебінар

Анонси

Останні новини

Більше новин