(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У Херсонській ТПП відбувся бізнес-сніданок «Як законно захистити свої права у випадку перевірок»

12.02.2019

Перевірки підприємства контролюючими органами – одна з найбільш обговорюваних, і водночас – делікатних тем у бізнес-колах. Попри низку роз’яснювальних семінарів, проведених в ТПП України та регіональних палатах, запитань у бізнесу не меншає. Адже стає очевидним: справу з перевірками невдовзі матиме кожне підприємство, велике чи мале, а встежити за всіма нововведеннями в цій сфері – завдання не з простих.

З огляду на це, 8 лютого 2019 р. Херсонська ТПП організувала для членів палати ще один захід на тему перевірок – на цей раз у форматі бізнес-сніданку. Основною ідеєю було створення атмосфери взаємної довіри для невимушеного спілкування, вільного обміну інформацією та встановлення корисних контактів між представниками бізнес-кіл.  Модератором заходу «Як законно захистити свої права у випадку перевірок» виступила Президент ХТПП Вікторія Остроумова, а головним спікером – зав.сектором Держрегуляторної служби в Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі Елла Романенко.

Контролюючі служби перебувають в процесі реформування, перебудовують свою діяльність відповідно до стратегічних напрямів розвитку держави і активно об’єднують свої зусилля. Особлива увага наразі приділяється детінізації зайнятості та доходів населення. За цей напрямок відповідає Державна служба України з питань праці, наділена повноваженнями проводити не лише планові перевірки, але й позапланові інспекційні відвідування.

Права та обов’язки бізнесу під час перевірки окреслені в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877. Втім, робота кожної з контролюючих служб має свої особливості, відображені в окремих нормативних документах. Наразі розроблені уніфіковані форми актів перевірки підприємства органами держнагляду. Завчасне ознайомлення з ними та з чек-листами дає бізнесу можливість підготуватися до візиту інспекторів, виявити та виправити можливі недоліки у своїй господарській діяльності.

Важливо, щоби керівництво кожного підприємства призначило особу, яка буде відповідати за моніторинг офіційних сайтів контролюючих служб (наприклад, шукати свою компанію в річному плані перевірок), визначення інформації, що належить до комерційної таємниці, розробку алгоритму дій на випадок перевірки (зокрема позапланової) та обов’язкове ознайомлення з цим алгоритмом всіх працівників підприємства; відвідання тематичних семінарів, контакт з представниками контролюючих органів тощо.

Неформальна і дружня атмосфера спілкування за кавою з тістечком сприяла жвавому обговоренню, активному обміну думками і – найголовніше – досвідом та корисними порадами між учасниками бізнес-сніданку. Херсонська ТПП планує і в подальшому проводити подібні заходи, допомагаючи підприємцям знаходити точку опори у мінливих умовах сьогодення, і є відкритою до пропозицій щодо тематики та формату наступної зустрічі.

Анонси

Останні новини