(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

В Астані пройшов Форум мерів міст країн Шовкового шляху «Global Silk Road»

11.07.2018

Делегація Херсонської ТПП взяла участь в роботі Форуму, що зібрав представників понад 60 країн світу. Глобальна зустріч приурочена до 20-річчя Астани і п'ятиріччя реалізації проекту «Один пояс, один шлях».

Перший форум мерів міст країн Шовкового шляху пройшов в Астані 02-03 липня. Участь в ньому взяли представники 60 країн, серед яких були лідери міст, підприємці, фахівці торгово-промислових палат, вчені-лауреати Нобелівської премії, експерти. Програма Форуму включала цілу низку круглих столів та конференцій, під час яких обговорювалися найрізноманітніші теми: від успішного проектування і реалізації політики і проектів «розумного» міста до культурної спадщини країн Шовкового шляху.

Президент Херсонської ТПП Вікторія Остроумова взяла участь в Форумі на запрошення Міжнародного Секретаріату G-Global. Під час пленарного засідання в Палаці Миру та Злагоди прозвучали основні доповіді. Склад спікерів був більш, ніж представницьким: Аким (мер) Астани Асет Ісекешев, генеральний секретар Міжнародної торгової палати «Шовковий шлях» Лі Чжунханг, посол ООН з питань зміни клімату, нобелівський лауреат Раї Чунг, генеральний секретар Міжнародного союзу громадського транспорту Мохаммед Мезгані, Реєстратор суду МФЦА і Міжнародного арбітражного центру Крістофер Кемпбел-Холт; модератором засідання виступив екс-президент Болгарії, голова Центру глобального діалогу і співпраці Пітер Стоянов.

Тема форуму обрана не випадково: сьогоднішній день диктує нову модель розвитку міст, засновану на людському капіталі, інноваціях і високих технологіях. А участь серед спікерів першого гіноїда Софії продемонструвала актуальність тези «Майбутнє - вже сьогодні»! Робот Софія розроблений гонконгської компанією Hanson Robotics; вона володіє навичками адаптації до людської поведінки і комунікації з людьми, а з жовтня 2017 року є підданою Саудівської Аравії і першим роботом, який отримав громадянство будь-якої країни.

За круглим столом під назвою «Живі і стійкі міста: охоплюючи майбутнє завдяки інноваціям і співпраці» градоначальники з Казахстану, Індії, Китаю, України, Білорусі, Росії, Естонії, Франції, Киргизстану, Болгарії, Угорщини обговорили передові методи і міські інновації,  які дії необхідні містам та їх керівництву для того, щоб краще адаптуватися до нових технологій.

Під час панельної сесії «Перспективи регіональної інтеграції і взаємодії бізнесу країн Шовкового шляху» обговорювалися проблеми конкурентоспроможності та розвитку міжнародної торгівлі, багатовекторність проекту економічного поясу Шовкового шляху, задоволення інтересів одночасно багатьох країн.

На зустрічі «Urban futures: Інвестиції в розумні міста» ключовими були питання: «Розумна» спеціалізація як архітектура «розумного міста», «розумна» охорону здоров'я, освіта, управління і міські сервіси, тренди і технологічні платформи Big Data, мережі нового покоління (5G ) тощо.

Генеральний секретар Міжнародної торгової палати «Шовковий шлях» Лі Чжунханг зазначив, що Шовковий Шлях - «це не просто транзитно-транспортний проект, це комплексний план економічного розвитку цілого ряду держав регіону, спрямований на формування між ними тісних комплексних відносин в економічній, політичній і гуманітарній сферах». Також спікери в різних секціях Форуму підкреслювали той факт, що найбільший тренд світу на сьогодні - це урбанізація і розвиток великих мегаполісів. Саме міста в найближчі 50-80 років визначатимуть економічний розвиток людської цивілізації.

За підсумками форуму планується створення Клубу мерів міст Шовкового шляху, Асоціації бізнесменів, університетів, журналістів, поетів країн Шовкового шляху, а також платформи жіночих і молодіжних організацій.

Крім роботи на Форумі, представники Херсонської ТПП зустрілися з першим секретарем з економічних питань Посольства України в Казахстані для обговорення шляхів розвитку міжрегіонального співробітництва, в тому числі в частині експорту херсонської продукції до Казахстану.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин