(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Відповідати світовим тенденціям і трендам - це запорука нашого розвитку у вірному напрямі

04.11.2019

24 жовтня 2019 року в Дніпропетровській торгово-промисловій палаті відбулася конференція членів ДТПП, присвячена підведенню підсумків роботи організації за 5 років.

Президент Палати Віталій Жмуренко розпочав звіт із озвучування завдань, що вирішує ДТПП: «Сьогодні Дніпропетровська торгово-промислова палата є організацією з великим досвідом практичної роботи і вміє успішно виконувати задачі, котрі щорічно ускладнюються. Це -  розширення зовнішньоекономічних зв’язків, розвиток регіонального експорту, залучення інвестицій в Дніпропетровську область, надання актуальних просвітницьких, аналітичних та інформаційних послуг МСБ, допомога об’єднаним територіальним громадам». 

Далі Віталій Жмуренко доповів про конкретні заходи, які розроблені та впроваджуються Палатою для досягнення мети, і навів приклади ефективної роботи: «Сьогодні питання розвитку зовнішньоекономічної діяльності стоїть особливо гостро й потребує рішення ряду складних завдань.  В цьому процесі Дніпропетровській ТПП відводиться одна з ключових ролей. Для того, щоб виконувати таку роль ефективно, Палата щорічно напрацьовує нові міжнародні контакти. Саме вони стають фундаментом для проведення презентацій економічного та інвестиційного потенціалу регіону. В результаті чого підписуються угоди щодо співпраці, починається переговорний процес між підприємствами, формується зацікавленість інвесторів.

В рамках перерахованих заходів відбулося більше 2000 прямих ділових переговорів між дніпропетровськими та іноземними бізнесменами. В цілому, 700 великих і малих підприємств регіону скористалися допомогою Дніпропетровської торгово-промислової палати для встановлення зовнішньоекономічних зв’язків».

Аналізуючи діяльність Палати у напрямі розвитку регіонального експорту, Віталій Жмуренко зазначив, що експорт – це двигун економіки і розвиток експортної торгівлі дуже важливий для економічного зростання Дніпропетровщини. Тому продовжує активну роботу створений при ДТПП Комітет з підтримки експорту, спеціалісти якого проводять оперативні консультації з профільних питань, зокрема, експорту в ЄС, ведуть роботу в рамках програми «Європейська мережа підприємств», яка дає можливість регіональному бізнесу розширювати інвестиційні та експортні можливості.

Президент ДТПП також акцентував увагу на питаннях інвестування регіону, зазначивши, що сприяння інвестуванню в економіку – не данина моді, а перспективний напрям роботи. І необхідно розвивати практику презентації Дніпропетровської області за кордоном як інвестиційних воріт України. Бо саме Дніпропетровщина – одна з найбільш потужних територій нашої країни, має великий потенціал й цікава в якості партнера для багатьох країн світу. Й для того, щоб вона отримала нові можливості, нові імпульси розвитку, її потенціал та наявні можливості необхідно пропагувати за кордоном.

Підсумовуючи, Віталій Жмуренко зазначив, що зростаючий авторитет Дніпропетровської торгово-промислової палати в регіоні та збільшення кількості підприємств-членів Палати – це дуже важливий результат пройдених п’яти років. А завдання, на виконанні яких належить зосередитися у найближчій перспективі, спрямовані на покращення умов для роботи регіонального бізнесу.

Присутній на звітній конференції Геннадій Чижиков, президент ТПП України, дав свою оцінку п’ятирічній діяльності Дніпропетровської торгово-промислової палати, оцінив її роботу як успішну: «Підтвердження сертифікаційними аудиторами четвертий рік поспіль відповідності системи менеджменту якості послуг Палати вимогам і положенням міжнародних стандартів ISO 9001:2015 показує правильність її діяльності. Взагалі, торгово-промислова палата – це голос бізнесу, це майданчик, де кожний представник може реалізувати свій напрям діяльності. Тому важливо зробити цей майданчик зручним для всіх наявних і перспективних членів Палати».

На конференцію також були запрошені представники влади Дніпропетровської області. Так, Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов зазначив, що керівництво області зацікавлене в роботі активних та ініціативних бізнес-асоціацій, які не тільки означають проблемні питання, але й генерують шляхи їх вирішення, сприяють позитивним змінам в економіці регіону. Саме такою організацією, на думку Гліба Пригунова, і є Дніпропетровська торгово-промислова палата, співпраця якої з регіональною владою є плідною і перспективною. Але є куди розвиватися. Одним з таких важливих напрямків розвитку, за думкою Голови Дніпропетровської обласної ради, є професійно-технічна освіта, підготовка за дуальною системою робочих кадрів,  необхідних промисловості регіону, а також розширення аналітичних послуг Палати для бізнесу.

Віталій Литвин, Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, зазначив, що взаємодія Дніпропетровської ТПП з обласною владаю є тісною, ефективною і корисною для розвитку регіонального бізнесу. Наприклад, масштабний Дніпровський економічний форум, організований ДОДА і ДТПП в 2018 році, зібрав сотні бізнесменів, банкірів, економістів та інвесторів з багатьох країн світу. А підприємці Дніпропетровщини мали можливість представити або отримати інформацію щодо передових технологій, знайти партнерів, союзників, інвесторів і будуть мати таку можливість і в наступному році на Дніпровському економічному форумі 2020.

Всі виступаючі під час обговорення результатів роботи Дніпропетровської торгово-промислової палати за 5 років дали високу оцінку її діяльності. Тому відкритим голосуванням одностайно на пост президента Дніпропетровської ТПП на наступні 5 років знову був обраний Віталій Жмуренко, який у своїй заключній промові подякував всім учасникам конференції за високу надану довіру і запевнив, що робота щодо покращення умов для бізнесу буде продовжуватися: «Світ швидко змінюється. Підприємницьке середовище та інформаційні технології стрімко розвиваються. Нам необхідно йти в ногу з часом. Тому слідкувати за світовими тенденціями і трендами та відповідати їм – це запорука нашого розвитку у вірному напрямі. І я впевнений, що й надалі ми будемо з подвійною енергією працювати на благо нашої країни!»

 

 

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин