(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Запорізька торгово-промислова палата і кластер ІАМ перебувають з робочим візитом у Литві

21.09.2021

Представники Запорізької торгово-промислової палати, кластеру «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування» (ІАМ) перебувають з робочим візитом у Литві.  

Як повідомив віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, візит організований у рамках спільного проєкту з Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою, що спрямований на розвиток кластерного руху і експортних можливостей запорізьких підприємств.  

Запорізька делегація вже зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Литовській Республіці Володимиром Яценківським.  

Пан Посол відзначив особливу важливість економічної співпраці України і Литви у напряму розвитку кластерних ініціатив, міжнародної кооперації.  

Також відбулася зустріч в Агенції науки, інновацій і технологій, де пройшли В2В-перемовини з представниками кластерів Литви.

Запорізька делегація планує відвідати компанії Sirvintos LAUGEA – кластер Литовської асоціації автомобільного експорту, UAB BALTIC FILTER – виробництво автомобільних і промислових фільтрів, індустріальний парк Укмерге.

Під час зустрічі у Вільнюській торгово-промисловій і ремісничій палаті разом з експертами проєкту обговорять подальші кроки реалізації програми для розвитку кластерів.

Нагадаємо, що спільний проєкт реалізується з червня 2021 року. Протягом цього часу вже відбулась низка вебінарів для українських промислових, аграрних, туристичних компаній. Литовські експерти, представники успішних кластерів ділилися досвідом реалізації кластерних завдань на практиці.

Зокрема, голова Литовської асоціації експортерів, Литовської асоціації кластерів Гедріус Багушинкас поділився власним досвідом у цій сфері.

Адже заснований ним кластер «Smart-food» протягом шести років став одним із найвідоміших у Литві та поштовхом до об’єднання кластерів у єдину Асоціацію.  
Гедріус Багушинкас відзначив:

«Ви на вірному шляху, який допоможе вам розвиватися далі. Адже вже є успішний приклад промислового кластеру, який можна реалізовувати в інших галузях».
Запорізький кластер «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування» об’єднує провідних гравців регіону в секторах промисловості, інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування.

Це спільна ініціатива Запорізької торгово-промислової палати, Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України, Національного університету «Запорізька політехніка» та групи запорізьких компаній.

Наразі Запорізька ТПП вивчає можливість створення кластеру у секторах туризму та агробізнесу.