(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Запорізька ТПП продовжує серію експертних заходів щодо питань системи НАССР

31.05.2021

Запорізька торгово-промислова палата продовжує серію експертних заходів щодо питань системи НАССР, також – підготовлена друкована збірка методичних рекомендацій за темою.

31 травня у бізнес-центрі ЗТПП – групова консультація, присвячена практиці впровадження системи управління безпечністю харчової продукції НАССР для закладів освіти, які надають послуги харчування.

Навчаються представники шкіл, гімназій, ліцеїв, інтернатів, дитячих садків, підприємств, що впроваджують систему НАССР в закладах освіти.

Експертка заходу: Злата Каржова – директорка спеціального дошкільного навчального закладу №36 «Дзвіночок» Запорізької міської ради Запорізької області.

Учасники отримають практичну допомогу у таких питаннях:

  • планування, побудови та поліпшення результативно функціонуючої системи НАССР;
  • розробки документації НАССР, яка буде зрозумілою для персоналу і легкою у виконанні, а контроль за її виконанням буде ефективним.

В рамках консультації представлена друкована збірка методичних рекомендацій, які містять практичні аспекти розробки і впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів відповідно до вимог чинного законодавства, зразки документації на прикладі дошкільного навчального закладу. Кожен учасник консультацій отримав таке видання, що допоможе у подальшій роботі. 

Методичні рекомендації для освітніх закладів розроблені директором спеціального дошкільного навчального закладу №36 спільно з представниками органу із сертифікації Глобал Сертифік і фахівцями Запорізької ТПП.

Введення системи НАССР для дитячих садків і шкільних їдалень є обов`язковою умовою для гарантування безпечного харчування дітей.

Правильно складена документація повинна забезпечити:

  • повний контроль продукції на вході з документальним підтвердженням її безпеки;
  • контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм на всіх етапах: від отримання до видачі готової продукції;
  • безумовну утилізацію (або повернення постачальнику - якщо передбачено) невідповідної продукції;
  • виключення забруднення продукції шляхом дотримання її правил зберігання, враховуючи товарне сусідство (сировина і готова до вживання продукція повинні зберігатися окремо).

 Щодо подальшого плану заходів з теми звертайтесь до управління експертиз ЗТПП за тел. (061) 213-50-27 та/або (067) 2562348, Алла Стрюкова.