(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Запорука успішного розвитку країни сьогодні – це експорт

13.09.2019

Саме тому третій рік поспіль Центр інформаційної підтримки бізнесу, м. Дніпро, заснований при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу, організовує вкрай актуальний для підприємців захід – Експортну конференцію.

Цього року майданчиком для обміну досвідом з питань зовнішньоекономічної роботи стала Полтава, де зібралося більше сотні учасників, бажаючих отримати відповіді на питання, пов’язані з експортом.

 Й така активність полтавських підприємців не дивує.  Адже область має не тільки туристичний потенціал, а й потужний експортний.

Як зазначив т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло в своїй вітальній промові, Полтавщина, не зважаючи на зовнішні та внутрішні виклики, що виникли упродовж останніх років, впевнено рухається в напрямку позитивних економічних перетворень. Стабільне 6 місце серед інших областей країни за обсягами експорту товарів, позитивне сальдо зовнішньоторговельного обороту, яке у 2018 році становило 0,5 млрд. дол. США, торгівельні операції зі 138 країнами світу, у тому числі, із всіма країнами Євросоюзу.

«Триває переорієнтація регіонального експорту на нові перспективні ринки. Тож з огляду на активний розвиток зовнішньої торгівлі сьогодні існує необхідність вивчення і застосування кращих практик та інноваційних рішень, які спрямовані на удосконалення експортного бізнесу і підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції. Тому хочемо подякувати Центру інформаційної підтримки бізнесу, м. Дніпро, за організацію надзвичайно важливого для Полтавщини заходу – Експортної конференції, в рамках якої ми маємо змогу не лише отримати практичні сучасні інструменти від експертів щодо здійснення експортної діяльності, але й обмінятися практичним досвідом і поділитися ідеями», - додав Олег Пругло.

11 іменитих спікерів – професіоналів з експортної справи розкривали важливі питання щодо практики ЗЕД.

Про механізм взаємодії з експортерами на митниці розповіла начальник управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Полтавської митниці ДФС Валентина Заколодяжна.  Нюанси проводження перевірки фінансових операцій та митного аудиту розкрили представники Головного управління ДПС у Полтавській області Ярослав Трофименко та Ірина Полівода. Як здійснювати фітосанітарні процедури при експорті рослин та продукції рослинного походження – на це питання давала відповідь Людмила Мирошниченко з Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Про валютний нагляд за операціями з експорту та імпорту розказав керівник проекту Департаменту валютних операцій і валютного контролю ЗЕД з АТ КБ Приватбанк.

Як здійснюється міжнародний автоматичний обмін інформацією в податкових цілях, ЗЕД-контракти 2020 та нові умови поставок за правилами Інкотермс 2020 – цю інформацію надали податковий консультант Ліна Новікова і директор «Асоціації експортерів та імпортерів» Микола Ларін.

Валентина Ляшенко, координатор департаменту експортного консалтингу Export Promotion Office Ukraine, представила Офіс з просування експорту для українського бізнесу та детально розповіла про послуги, що він надає. А практикуючий експортер Ігор Снітівкер просто й доступно роз’яснив, які кроки необхідно зробити, щоб побудувати прибутковий експорт.

І, звісно ж, працювати на зовнішньому ринку без знання міжнародних стандартів просто неможливо. То ж доповідь «Стандарти ISO для підприємств-експортерів» від Михайла Левицького, Генерального директора представництва  TÜV SÜD в Україні, продемонструвала підприємцям можливість активізації ЗЕД за допомогою використання елементів стандартизації як дієвого механізму розвитку експорту продукції.

Учасники заходу відмітили, що конференція була дуже корисною та інформативною, надала знання для більш повного розуміння проблем і можливостей експортного ринку і відповіла на усі питання, з якими прийшли на неї представники бізнесу.

«Завдяки таким професійним зустрічам експортні позиції регіонів мають змогу зростати, а бізнес – розширюватися та примножувати прибутки», - підкреслила Перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніна Алехнович.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин