м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

АГРАРІЇ ЗАКЛИКАЮТЬ ВЛАДУ НЕ СКАСОВУВАТИ ДЛЯ НИХ СПЕЦРЕЖИМ ОПОДАТКУВАННЯ

13.04.2016

Учасники Комітету підприємців АПК при ТПП України наголошують на необхідності збереження до 2018 року спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв. Цей крок унеможливить спекуляції навколо механізму адміністрування цього податку. Про це сьогодні йшлося на засіданні Комітету, темою якого стало вдосконалення системи оподаткування сільськогосподарських виробництв.

«Ми всі розуміємо роль агропромислового сектора в економіці нашої держави і наше завдання - знайти такі важливі рішення, що дали б можливість працювати нормально не тільки великим господарствам, а й малому та середньому бізнесу. Хочу запевнити, що з боку Торгово-промислової палати України аграрії завжди матимуть підтримку», - наголосив президент ТПП України.

Голова Комітету АПК Олег Юхновський висловив стурбованість ситуацією, що склалася в галузі сільського господарства у зв'язку зі змінами в системі оподаткування для аграріїв. «Слід зазначити, що реалізація прийнятих Верховною Радою України змін до податкового законодавства не сприяла розв'язанню проблем і через відсутність у законі механізму, який би влаштовував аграрний сектор, викликала масове невдоволення фермерів - аж до акцій протесту», - окреслив проблематику сьогодення в сфері оподаткування сільськогосподарських виробників Юхновський.

Він зауважив, що запропоноване МФВ повне скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв у першу чергу матиме негативний вплив на розвиток малого та середнього агробізнесу,неминуче призведе до негативних соціально-економічних наслідків як для виробників, так і загалом для села.

Сьогодні спеціальний режим оподаткування ПДВ фактично є єдиною задовільною формою державної підтримки підприємств, які безпосередньо виробляють сільськогосподарську продукцію. Але існуюча система оподаткування була запроваджена ще у 2004 році, зокрема спеціальний режим, і своєчасно не вдосконалювалась. Окремі зміни, що вносилися, навпаки невиправдано розширювали коло платників цього податку, створювали преференції для окремих компаній або груп товарів, що руйнувало конкретне середовище на ринку сільськогосподарської та харчової продукції і стало підґрунтям для переведення аграріїв на загальну систему оподаткування.

У результаті засідання й активного обговорення проблематики оподаткування прийнято рішення про створення робочої групи для розробки нової моделі оподаткування для АПК. Її основним завданням стане напрацювання змін до Податкового кодексу. Зокрема пропонується:

- внесення змін до ПК про застосування спрощеної системи оподаткування для малих і середніх господарств, в яких чисельність працюючих не перевищує 250 осіб, а обсяг валового доходу за рік не перевищує 100 мільйонів гривень;

- вилучення з механізму спецрежиму ПДВ операцій із обробки та переробки сільськогосподарської сировини на давальницьких умовах;

- поширення дії спецрежиму на підприємців, які займаються діяльністю у сільському, лісовому господарстві та рибальством;

- звільнення до 31 грудня 2017 року від оподаткування ПДВ операцій із вивезення в митному режимі експорту зернових і технічних культур;

- вдосконалення функціонування системи електронного адміністрування ПДВ із урахуванням дії спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських виробників.

Власним баченням системи оподаткування для агробізнесу, аби він активно розвивався, поділився голова Любашівського району Одещини Сергій Паровик, який сам тривалий час займався агропромисловою діяльністю. Він зазначив, що Україна - переважно аграрна держава, тому до оподаткування сільгосппідприємств треба підходити виважено. «Те, що сьогодні оподаткування переходить на спрощену систему з загальної, це добре, але я вважаю, що селяни до цього ще не готові. Цей перехідний період має бути ретельно вивчений і державою, і системою АПК, і громадськими організаціями. На даному етапі повинні пройти тестування в господарствах різних областей України, тому що в кожному регіоні різні кліматичні умови, отже і вимоги мають бути різними. Оподаткування повинно бути прозорим і зрозумілим як для великого холдингу, так і для одноосібника. Перед тим, як навантажувати малий і середній бізнес на селі, ми повинні йому допомогти дотаціями, ціновою політикою тощо», - вважає Паровик.

Також він висловив упевненість, що аграрії повинні займатися переробкою продукцією, тоді Україна зможе прогодувати весь світ, але за умови виваженого підходу до малого та середнього бізнесу на селі. «Хочу, щоб наші побажання вивчили не в кабінетах, а в господарствах, які тягнуть соціальний тягар на своїх плечах», - наголосив колишній землероб.

Також в рамках засідання президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков вручив віце-президенту Асоціації фермерів та приватних землевласників України Віктору Шеремету почесну грамоту за активну участь у роботі Комітету АПК, співпрацю з ТПП України у підтримці фермерських господарств.

Анонси

Останні новини