м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Аграрна розписка як інструмент дешевого кредитування малого та середнього сільськогосподарського виробника

02.11.2018

Під час засідання комітету підприємців з податкових питань при ТПП України відбувся круглий стіл «Проблеми оподаткування агросектора». Учасники зустрічі обговорили обіг аграрних розписок: їх проблеми, рішення.

Проект  «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Його було започатковано для більшої захищеності кредиторів. Аграрна розписка є свого роду векселем, але з розширеними функціями. Якщо вексель працює як грошове зобов'язання за поставлені товари та послуги, то агророзписки мають універсальніші функції. Є також свого роду гарантуванням майбутнього врожаю на певних ділянках.

 «Наразі вже видано 703 аграрні розписки, профінансовано 4,4 млрд гривень. Аграрна розписка покликана засвідчити як зобов'язання здійснити поставку або заплатити кошти, так і містить забезпечення у вигляді застави», – зазначив Дмитро Михайленко, голова комітету підприємців з податкових питань при ТПП України.

Важливо те, що існує відкритий публічний реєстр аграрних розписок, де кожен бажаючий може дізнатися, скільки розписок видав той чи інший боржник. Крім цього, є зв'язок із конкретною легалізованою ділянкою, яка перебуває у власності або в оренді.

Учасники круглого столу обговорили способи гармонізації оподаткування аграрних розписок, а також подолання тіньового ринку сільськогосподарської продукції й оренди землі.

«Сьогодні в Україні єдиний податок четвертої групи істотно перевищує ставки податку на землю:  де-факто він включає в себе податок на землю і податок на прибуток. У результаті маємо відсутність взаємозв'язку між ними і розрив, який робить тіньову оренду вигідною. Однією з озвучених пропозицій є уніфікація ставки податку четвертої групи: вона повинна дорівнювати сумі ставки податку на землю й єдиної базової ставки, яка діє по країні», – зазначив Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради.

За даними Держгеокадастру, за вирахуванням тимчасово окупованих територій, в Україні  до оренди доступно 7,1% земель.

Теги: ТППУ

Анонси

Останні новини