(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Антикризовий центр кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України та Держспецзв’язку спільно консультуватимуть бізнес щодо кіберзагроз

20.09.2017

Пропозиції ТПП України щодо налагодження співробітництва у сфері інформаційної безпеки та кіберзахисту бізнесу обговорили під час зустрічі голова Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України Володимир Коляденко та перший заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Чаузов.

Сторони домовились про надання практичної допомоги, участь у спільних заходах із навчання та консультування бізнесу та необхідність вироблення дорожньої карти в цій сфері  на основі приватно-державного партнерства.

Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації, телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України.

Для забезпечення кіберзахисту та протидії   кіберзагрозам  у 2007 році в складі Держспецзв’язку  створено CERT-UA (скор. – Computer Emergency Response Team of Ukraine – команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України) – спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам (ДЦКЗ).

CERT-UA з 2009 року акредитовано у FIRST (скор. – Forum for Incident Response and Security Teams – Форум команд реагування на інциденти інформаційної безпеки) та вже протягом 8 років є його повноправним членом. Слід зазначити, що членство у FIRST, в рамках протидії кіберзагрозам на міжнародному рівні, надає можливість оперативно взаємодіяти з 307 командами реагування на комп’ютерні інциденти (CERT) із 67 країн світу.

Теги: ТППУ, кібератака, кібервиклик, Антикризовий Центр кібернетичного захисту бізнесу