(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Арбітри МКАС І МАК при ТПП України підбили підсумки за рік

14.12.2017

Під час загальних зборів арбітрів міжнародного комерційного арбітражного суду і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України, у яких прийняли участь 47 арбітрів з Києва, Одеси, Хмельницького та Баку (Азербайджан) Микола Селівон, голова МКАС і МАК при ТПП України, проінформував про підсумки діяльності арбітражних інститутів у поточному році, окреслив напрямки подальшої роботи арбітрів та секретаріату в контексті проведеної судової реформи, оновлення процесуального законодавства та викликів сучасності.

Арбітри МКАС і МАК при ТПП України позитивно оцінили результати діяльності арбітражних інститутів у ювілейному році та роботу з популяризації МКАС при ТПП України.

За результатами обговорення, у 2018 році було вирішено започаткувати співпрацю з Офісом просування експорту, консультативно-дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Також учасники зборів домовились провести для бізнесу серію презентацій: «Погляд на міжнародний комерційний арбітраж – новий Регламент ICAC та пов’язані судові процедури» у великих містах із залученням регіональних ТПП та місцевих юридичних фірм. Крім того, у планах – активізувати роботу із міжнародного співробітництва як з іноземними арбітражними інститутами, так із бізнес-асоціаціями; вжити комплексних заходів, спрямованих на забезпечення ефективного функціонування МАК при ТПП України, зокрема долучитися до експертної обговорення проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт» тощо.

Також арбітри обговорили практичні питання, пов’язані із набуттям чинності з 1 січня 2018 нових Регламентів МКАС і МАК при ТПП України та проведення арбітражного процесу відповідно до вимог Регламентів. За результатами аналізу практики МКАС при ТПП України за 2007-2017 роки Тетяна Захарченко, заступник Голови МКАС при ТПП України, виступила з доповіддю на тему: «Застосування Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 року у практиці МКАС при ТПП України» та Петро Крупко, член Президії МАК при ТПП України, арбітра МКАС при ТПП України, виступив з доповіддю «Практика застосування МКАС при ТПП України статті 625 Цивільного кодексу України при розгляді справ з повернення попередньої оплати».

«ТПП України завжди надавала і буде надавати необхідне сприяння арбітражним інститутам, адже МКАС і МАК надзвичайно важливі для українського бізнесу. У наступному році ми продовжимо роботу з їх популяризації як в регіонах України, так і за кордоном. Вітаю арбітрів МКАС при ТПП України з 25-річчям діяльності інституту», – сказав у вітальному слові президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, МКАС

Анонси

Останні новини