(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Бізнес повинен знати: підприємцям розповіли про механізм розблокування податкових накладних

20.06.2018

Підприємців, котрі бажають захистити свій бізнес від можливих зловживань із боку ДФС, ознайомили з порядком реєстрації та блокування податкових накладних, із наслідками таких дій і можливими напрямами захисту бізнесу.

Питання захисту бізнесу від блокування податкових накладних  розглянули учасники засідання комітету малого та середнього бізнесу при ТПП України.

«З прийняттям законодавчих нормативних актів питання блокування податкових накладних було частково врегульовано, є певні зрушення, проте звернень від бізнесу до правників усе ще надходить чимало», – сказав голова комітету Вячеслав Биковець.

«Блокування податкових накладних впливає на поточну діяльність кожного підприємця. На жаль, навіть зареєстрована податкова накладна –  ще не гарантія податкового кредиту», – зауважив віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

«Кожне 12-те підприємство середнього бізнесу зазнає блокування податкових накладних. На сьогодні заблокованими є 139 тисяч податкових накладних на загальну суму 2, 6 млрд грн. ДФС вважає ризикованими 16 300 підприємств, а це 8% платників податків», – навів статистику  член громадської спілки «Бізнес Хелп» Олексій Мусатов.

Спікери вказали, на що звертати увагу підприємцям при проведенні реєстрації податкових накладних, чи можливо отримати статус платника з позитивною податковою історією. Учасники розглянули критерії блокування податкових накладних та оскарження рішень фіскальних органів.

«Уникнути блокування податкових накладних можна лише скасувавши ПДВ. Немає ПДВ – немає проблем. Але поки цього не сталося, маємо працювати в українських реаліях. Щодня ДФС здійснює аналіз підприємств, що підпадають під принципи ризиковості. Щоб уникнути блокування, треба прискіпливо готуватися до подання документів у ДФС, звертати увагу на найменші деталі, адже навіть незначні недоліки призводять до блокування», – сказала адвокат і керуючий партнер юридичної компанії Dictum Світлана Мороз.

За її словами, як показує практика, штучного перешкоджання в формуванні  позитивних рішень від ДФС немає.


Теги: комітет, податки, блокування податкових накладних