(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Бізнес занепокоєний ризиками для українського виробника у разі запровадження 10% збору на імпорт

09.08.2022

В умовах війни країна переживає вимушену і стрімку трансформацію, зокрема й економічну.

Для українського виробника вперше за десятиріччя відкрито провідні ринки світу. Попри складну логістику – наш експорт відновлюється і має серйозний потенціал зростання.

Саме зараз обставини сприяють швидкому розвитку експорту товарів із доданою вартістю: продукція переробки, промисловості, інноваційні та технологічні галузі мають великий історичний шанс якісно змінити структуру українського експорту на користь дорожчого й складнішого товару.


Щоб підтримати українські переробні галузі і Україну як індустріального лідера на тлі війни, ТПП України закликає до максимальної лібералізації оподаткування. Зокрема, й у сфері імпорту, який важливий для більшості українських індустрій.


Запровадження 10% збору на імпорт обтяжить бізнес, який працює в надважких воєнних умовах і орієнтований на експорт додатковим податком. Це загрожує зростанням цін на українські товари і втрату ними конкурентних переваг на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Також є загроза подальшої активізації вимушеної релокації виробництва з Україну до сусідніх держав, які пропонують максимально сприятливі для інвесторів умови.

В умовах, коли 40% українського малого та середнього бізнесу припинили роботу, а індустріальна й переробна сфери повністю залежать від експортних ринків будь-яке податкове навантаження може стати критичним.


Закликаємо уряд врахувати застереження бізнесу і не посилювати податковий тиск на підприємців, які працюють у виключно несприятливих обставинах воєнного часу. Війна і відбудова України тривають, потребують єдності і балансу інтересів у пошуку спільних рішень для зміцнення української економіки.

 

Теги: експорт, бізнес, логістика, економіка, імпорт

Анонси

Останні новини