м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

БІЗНЕС БЕЗ КОРУПЦІЇ

19.05.2016

Корупція - одна із перешкод на шляху інтеграції України у європейський простір. Концепцію та можливість ухвалення compliance-кодексу для підприємців обговорили в рамках заключного, третього, модуля циклу семінарів - «Професійне представлення інтересів і лобіювання. Розбудова структур політичного консультування для торгово-промислових палат в Україні».

Ухвалення нового антикорупційного законодавства, діяльність антикорупційних органів, виконання державою взятих зобов'язань у сфері державної антикорупційної політики обумовлюють розробку та впровадження інноваційних інформаційно-аналітичних, моніторингових систем, що відповідають вимогам часу.

Комплаєнс-програми тісно пов'язані з протидією корупції. Проте за своїм змістом вони ширше антикорупційних заходів.

«Комплаєнс має на увазі не тільки протидію корупції, але й створює умови та засади для ведення чесного і прозорого бізнесу. Комплаєнс, як вимога, прийшов в українську правову систему під впливом міжнародної бізнес-спільноти. З урахуванням того, що Україна інтегрується в світову економіку, національне законодавство встановлює вимоги, яким повинні відповідати українські бізнес-організації. Дані вимоги поширюються на всі організації, які здійснюють діяльність на території України, а не тільки на тих, що взаємодіють із іноземними контрагентами», - зазначила Любов Нестиренко, директор департаменту юридичного забезпечення ТПП України.

Серед принципів комплаєнсу - дотримання належних стандартів поведінки на ринку, управління конфліктами інтересів, справедливе ставлення до клієнтів і забезпечення сумлінного підходу при консультуванні, протидія легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Крім того, йдеться про розробку документів і процедур, що забезпечують відповідність діяльності компанії чинному законодавству, захист інформаційних потоків, протидію шахрайству і корупції, встановлення етичних норм поведінки співробітників тощо.

«Комплаєнс-кодексом передбачається впровадження українським бізнесом спеціальних антикорупційних стандартів, програм і практик, які торкнуться не тільки ситуації всередині компаній, але й відносин із партнерами по бізнесу та з державою, закупівель на основі відкритих торгів, фінансового контролю, навчання та роботи з персоналом, сприяння правоохоронним органам тощо. Запрошуємо представників українського бізнесу долучитися до його розробки - кодекс відкритий для приєднання українських об'єднань, компаній, інших комерційних структур та іноземних компаній, що здійснюють свою діяльність на території України», - підкреслив Сергій Казьмірук, голова Комітету з питань сприяння протидії корупції та корпоративної відповідальності при ТПП України, один із ініціаторів розробки кодексу.

Серед основних принципів кодексу - впровадження в практику корпоративного управління сертифікації систем менеджменту підприємств, антикорупційних програм та інших заходів антикорупційної корпоративної політики. Його складовою частиною може бути кодекс доброчесної поведінки.

Згідно з положеннями кодексу, структури бізнесу повинні сприяти інформуванню ділового співтовариства, державних органів і громадськості про факти корупції, викриттю організацій та осіб, які використовують корупційні схеми, і створенню атмосфери нетерпимості по відношенню до корупції.

У кодексі прописано, що на основі програм із протидії корупції структури бізнесу забезпечуватимуть навчання своїх співробітників та їх активне залучення до реалізації зазначених програм.

Анонси

Останні новини