Протидія рейдерству - це складне комплексне завдання, в основі вирішення якого повинні бути державний підхід, політична воля та величезні зусилля ділової громадськості. Дослідження параметрів рейдерства в Україні та формування сукупності превентивних захисних заходів обговорили на секції «ТППУ - захист інвестицій та бізнесу» в рамках виставки «KYIVBUILD 2017», співорганізатором якої виступили ТПП України та комітет з питань будівельних матеріалів і будівництва при ТПП України.
«Потрібно надійно й ефективно захистити права власника та інвестора у нашій країні, розробити й ухвалити необхідний пакет законів, примусити ці закони реально працювати, зробити доступними та результативними механізми захисту підприємця через суд, надати йому можливість спокійно та плідно працювати, не побоюючись в одну мить втратити майно і кошти через рейдерів. У нас є єдиний вихід - долучитися до системи міжнародних стандартів і методів запобігання рейдерським нападам», - сказав Ростислав Коробка, віце-президент ТПП України.
Суспільна небезпека рейдерства у тому, що воно підриває економіку держави й позбавляє країну інвестицій. Економічне рейдерство суттєво загрожує інвестиційному клімату в країні, безпеці власності вітчизняних та іноземних інвесторів. Неврегульованість на законодавчому рівні, відсутність чіткого та системного суворого покарання за рейдерство залишає проблему відкритою.
Торгово-промислова палата України має гарну практику третейського суду. Сьогодні МКАС при ТПП України вирішує міжнародні спори. В Палаті працюють підготовлені кадри, створено ефективну юридичну структуру для захисту бізнесу.
«ТПП України - надпотужна бізнес-асоціація, що вже протягом багатьох років користується великою довірою серед українських підприємців і має визнаний авторитет у світі. Палата ставить перед собою мету підтримувати бізнес передусім, і саме тому будь-який підприємець України, незалежно від своїх зв’язків і політичних амбіцій, може відчувати себе захищеним за підтримки ТПП України», - підкреслив Денис Ципін, голова юридичної компанії «Центр конфліктології і права».