м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Бути чи не бути вуглецевому податку на викопне вуглецевовмісне паливо в Україні?

16.11.2017

Про запровадження вуглецевого податку на викопне вуглецевовмісне паливо та перспективи створення в Україні відповідного ринку йшлося на засіданні комітету підприємців у сфері енергоефективності при ТПП України.

Експертна спільнота висловила свої критичні зауваження щодо ефективності системи збирання податку та складності його адміністрування. Були обговорені шляхи уникнення корупційної складової та бюрократичних перешкод у впровадженні та підрахунках тарифів за допомогою визначеного переліку енергоефективних заходів та їх читкої фіксації. Зокрема, голова комітету Борис Басок звернув увагу на необхідність оцінки загальних макроекономічних ризиків запропонованого підходу для всієї країни.

Наразі Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в рамках співпраці з Українсько-Данським енергетичним центром працює над імплементацією кращих європейських практик стимулювання промислових підприємств до енергоефективності через запровадження вуглецевого податку та можливостями цільового використання його надходжень підприємствами виключно на енергоефективність, а саме – отриманням ними компенсації частини вартості енергоефективних заходів у разі досягнення підвищення рівня енергоефективності.

За даними енергетичного балансу, найбільше споживання енергії відбувається у побутовий сфері та промисловості. Внесення змін до законодавства в частині запровадження вуглецевого податку та цільового розподілу коштів на енергоефективні заходи має створити систему зниження енергоємності промисловості в Україні, зменшити споживання викопного палива, не обмежуючи обсяги виробництва продукції, скоротити обсяги емісії парникових газів і шкідливих речовин.

Увесь світ підвищує енергоефективність за рахунок зменшення викидів парникових газів. Відповідно до Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» наша країна обрала шлях на проведення структурних реформ, у тому числі курс на енергетичну незалежність і стійке зростання економіки екологічно невиснажливим способом. Успішна його реалізація безпосередньо залежить від консолідації зусиль органів державної влади та підприємництва.

Теги: ТППУ, комітет, енергетика

Анонси

Останні новини