м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Чи можна вважати наявність черг для вантажних транспортних засобів на митних пунктах пропуску на території України форс-мажором

20.02.2024

До Торгово-промислової палати України надходять звернення щодо проблеми, яка пов’язана з наявністю черг для вантажних транспортних засобів на митних пунктах пропуску на території України. Внаслідок цього, порушуються строки транзитних перевезень, передбачені ст. 95 Митного кодекса України.

Враховуючи звернення Асоціації міжнародних експедиторів України стосовно можливості вважати наявність черг для вантажних транспортних засобів на митних пунктах пропуску на території України форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили), вважаємо за потрібне зазначити наступну інформацію.

Підставою для засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) є наявність однієї або більше обставин, зазначених у ст. 141 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», а також визначених сторонами за договором, контрактом, угодою, типовим договором, законодавчими, відомчими та/чи іншими нормативними актами, які вплинули на зобов'язання таким чином, що унеможливили його виконання у передбачений термін.

Порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) встановлюється Регламентом засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин, який затверджено Рішенням Президії ТПП України від 18 грудня 2014 року за №44(5), із змінами та доповненнями (далі - Регламент). 

Відповідно до п.2 ст.14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», до переліку форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) не відноситься виникнення черги. 

Однак, враховуючи практику засвідчення форс-мажорних обставин (обствин непереборної сили), факт наявності черги, яка виникла внаслідок обставин форс-мажору, зазначених у переліку п.2 ст.14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», та документально підтверджено компетентними державними органами, також може розглядатися, як обставина/подія, яка унеможливила виконання заявником своїх конкретних зобов’язань. 

У разі виникнення додаткових питань щодо процедури засвідчення форс-мажорних обставин можливо звертатися до Дирекції правового забезпечення діяльності ТПП України за телефоном (044) 586-40-65.

 

Теги: ТППУ, форс-мажор

Анонси

Останні новини