(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Авіаційний комітет при ТПП України внесе пропозиції до законопроекту № 8632

21.09.2018

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації та дерегуляції повітряних перевезень і відродження регулярних повітряних, автобусних та водних внутрішніх перевезень», у частині авіації, що наразі знаходиться на розгляді Комітетів Верховної Ради України, на черговому засіданні обговорили члени Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України.

«Ідеологія в законопроекті правильна, але потрібне доопрацювання в частині пояснювальної записки, і ми готові в цьому допомогти. Головне, щоб з неї було зрозуміло, навіщо цей законопроект потрібен, і прописано вичерпне обґрунтування», – поділився своїм баченням Олег Бондар, член Авіаційного комітету та керуючий партнер компанії ECOVIS Бондар та Бондар.

Члени Комітету обговорили питання щодо Національної комісії, на яку планується покласти, згідно із законопроектом, функції державного регулювання тарифів у сфері транспорту.

«Тема щодо необхідності уповноваженого органу з державного регулювання тарифів на транспорті дуже важлива. У будь-якому випадку визначенням аеропортових ставок для державних аеропортів не повинно займатися Міністерство інфраструктури, бо воно є їх власником. Щодо Національної комісії: питання встановлення аеропортових зборів може порушуватися раз на рік, або навіть раз у три роки. Тоді що комісія робитиме весь інший час? У європейських країнах цим займаються  вже діючі європейські комісії. Отже, потрібно добре подумати, на кого покласти функції державного регулювання тарифів на транспорті так, щоб не збільшувати чиновницький апарат»,  зауважив у своєму виступі голова Авіаційного комітету Євгеній Дихне.

У цілому члени Авіаційного комітету оцінили законопроект як позитивний і необхідний для авіаційної галузі, але зауважили, що він потребує доопрацювання.

 

 

Теги: законопроект, авіаційний комітет, авіація

Анонси

Останні новини