м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Члени комітету підприємців АПК при ТПП України розглянули  проект Закону України № 2178

09.10.2019

Метою засідання членів комітету АПК при ТПП України стало всебічне експертне обговорення актуальних питань формування правової моделі ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні з урахуванням досвіду європейських країн та економіко-соціальних і правових реалій нашої держави.

Упродовж останніх років активно ведеться пошук оптимальної правової моделі ринку земель сільськогосподарського призначення, за якої можна скасувати мораторій на продаж (відчуження) таких земель і запровадити їх ринковий обіг.

Ринок сільськогосподарських земель є чи не єдиним невикористаним в Україні потужним важелем прискорення розвитку сільського господарства та сільських територій.

Утім, усі законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, розроблені як урядовцями, народними депутатами, так і експертами, мають низку спірних питань.

У суспільстві відсутній консенсус щодо шляхів і способів вирішення земельного питання і завершення 25-річної земельної реформи в нашій країні. 

Зараз в Україні загалом наявні такі проекти з ВР щодо мораторію:

урядовий –  № 2178 і проекти № 2178-1,  № 2178-2 (2183),  № 2178-3, № 2178-4.

Уряд подав на розгляд парламенту законопроект № 2178, який має запустити продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні.

Його автори вважають, що документ має сформувати «законодавче поле для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення», а також забезпечити конституційне право громадян вільно розпоряджатися своєю власністю.

У результаті, як розраховують автори земельної реформи, аграрна галузь розвиватиметься, інвестиції зростуть, зросте і вартість землі, оскільки угоди купівлі-продажу вийдуть із тіні.

На думку членів комітету, проект № 2178 потребує більш системного та концептуального доопрацювання з урахуванням зауважень, ринку, експертного середовища.   Зокрема, він має:  

  •  Забезпечити  системний підхід у розробці земельного законодавства для усунення неузгодженостей і колізії з іншими сферами правового регулювання; 
  • передбачити поетапне запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення;
  • на першому етапі дозволити набувати право власності на земельні ділянки  громадянам України та фермерським господарствам; 
  • забезпечити  ефективне управління земельними ресурсами, формування  дієвої інфраструктури земельного ринку,  створити державну агенцію з  управління та раціонального  використання земель державної власності;
  • запровадити механізми здешевлення вартості кредитних ресурсів, що надаватимуться  громадянам і фермерським господарствам для  придбання земельних ділянок.

Анонси

Останні новини

Більше новин