(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Члени ТПП України зустрілися з новопризначеним послом України в КНР Сергієм Камишевим

24.01.2020

Бізнес-спільнота Торгово-промислової палати України зустрілася із новопризначеним послом України у Китаї і поділилася своїм баченням вирішення ключових проблем у двосторонній торгівлі.

24 січня 2020 року в ТПП України в рамках розширеного засідання Комітету по державно-приватному партнерству при ТПП України проведена робоча зустріч бізнесу з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом України в КНР Сергієм Олексійовичем Камишевим.

Зустріч відкрили президент Торгово-промислової палати України Г. Чижиков, перший віцепрезидент М. Непран та голова комітету В. Мітрохін.

«Це буде моя друга каденція у КНР, тонкощі Китаю мені знайомі. Пріоритетом у моїй роботі стане розбудова торговельно-економічних зв’язків між нашими країнами. Ми повинні подолати негативне сальдо у взаємній торгівлі та сприйняти сигнал керівництва КНР щодо публічної політики у розвитку імпорту.  Україні треба експортувати більше!», – сказав Сергій Камишев.

«Територія Китаю – це 15 Україн. І все ж у минулому році Китай став серед країн нашим першим економічним партнером. Не зважаючи на більш ніж 6000 км відстані між нами! ТПП України системно вибудовує співробітництво з Китаєм. У нас працюють двостороння Ділова рада та Центр сприяння ініціативі «Один пояс – один шлях».

Разом із Сергієм Камишевим плануємо ще наполегливіше працювати в рамках нашої головної мети – сприяння українському бізнесу в роботі на зовнішніх ринках і ще більше активізувати українсько-китайські ділові взаємовідносини. Ми продовжуємо активно впроваджувати ініціативу «Один пояс – один шлях». Маємо великі плани щодо участі у китайських виставках і просування українських товарів на цей практично безмежний ринок. Відстань між нашими державами не має значення, коли є бажання співпрацювати та ентузіазм», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Обговорення актуальних питань торговельно-економічного співробітництва України з Китаєм викликало великий інтерес серед підприємств та бізнесових кіл, які мають взаємопов’язані інтереси з китайськими партнерами, або мають наміри виходу зі своєю продукцією на китайський ринок. Значну увагу цим питанням було надано обласними державними адміністраціями, місцевими органами державної влади. Всього у робочій зустрічі брали участь понад 200 представників згаданих структур.

Основними напрямками обговорення стали питання пошуку шляхів більш ефективного виходу української продукції на китайський ринок, можливості залучення китайських інвесторів до участі в інноваційних проектах в Україні, налагодження співпраці з використання потенціалу українських виробників за участі китайських партнерів.

Значна увага надавалася практичним питанням запровадження електронних віз, спрощення вимог щодо перебування туристичних груп з Китаю в Україні тощо.

Начальник Управління економічного співробітництва МЗС України В. Хоманець наголосив на більш агресивному маркетингу української продукції на ринку Китаю.

Голова комітету В. Мітрохін вручив Надзвичайному і Повноважному Послу України в КНР С. Камишеву диплом Торгово-промислової палати України за активну участь у заснуванні Комітету по державно-приватному партнерству при ТПП України та роботі в його складі.