(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Державна допомога авіакомпаніям та аеропортам: європейський досвід

21.04.2017

Існуючі механізми заохочення та преференцій для іноземних та українських авіакомпаній, європейський досвід державної підтримки авіаційної галузі, практику ІКАО, роль державних органів у регулюванні конкуренції на ринку обговорили експерти під час спільного круглого столу Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України, ECOVIS Бондар та Бондар, Авіаційного підкомітету Асоціації правників України та Української авіатранспортної асоціації.

Мова йшла також про Закон України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання», який вступає в силу з 2 серпня 2017 року.

Експерти дійшли висновку, що держава, насамперед, повинна оприлюднити стратегію розвитку авіаційної галузі, яка зафіксує зрозумілі для всіх гравців ринку пріоритети розвитку індустрії та відображатиме, в першу чергу, інтереси національних аеропортів та авіаперевізників. Не менш важливим є і створення єдиних недискримінаційних правил і процедур надання державної допомоги в галузі. Регулювання державної допомоги в авіації і, зокрема, критерії оцінювання такої допомоги, які сьогодні розробляє регулятор, повинні базуватися на засадах європейського законодавства та міжнародному досвіді. АМКУ, в свою чергу, пообіцяв прийняти до уваги всі зауваження учасників ринку та врахувати їх при подальшому розробленні законодавства. 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес, Україна, авіаційний комітет

Анонси

Останні новини