м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Пасажирські автобусні перевезення в умовах воєнного стану: зміни на ринку та перспективи розвитку

30.08.2022

Дискусія на тему «Пасажирські автобусні перевезення в умовах воєнного стану: зміни на ринку та перспективи розвитку» відбулась 29 серпня у Торгово-промисловій палаті України.

Організатори заходу: Міністерство інфраструктури України, Торгово-промислова палата України та  компанія PaxUkraina

Метою заходу була розробка дорожньої карти задля вирішення актуальних проблем, які виникли на ринку під час повномасштабного вторгнення.
 

  
 

Комітет підприємців сфери автотранспорту та логістики акумулював основні проблеми галузі й представив пропозиції з врегулювання низки питань.

Серед головних змін - зростання долі міжнародних перевезень і скорочення внутрішніх.
 

  


Також обговорювали:

  • недосконале регулювання тарифів згідно їх собівартості на перевезення пасажирів і багажу міськими автобусами;
  • відсутність чіткої системи компенсації за надання пільг для проїзду;
  • високий рівень «тіньового» обігу коштів від перевезень;
  • низький рівень обслуговування пасажирів та безпеки перевезень;
  • відсутність ефективної процедури допуску до ринку перевезень;
  • зношеність транспортних засобів;
  • необхідність створення єдиного реєстру маршрутної мережі (міжнародного та внутрішнього), інтегрованого із ліцензійною базою транспортних засобів та системою диспетчерського контролю пасажирських перевезень.

Експерти, урядовці та учасники ринку обмінялись баченням напрямків вирішення ключових проблем ринку пасажирських автобусних перевезень на тлі війни та з урахуванням зростання кількості українців, які повертаються додому.


  


Учасники обговорили зміни ціни та попиту на квитки; законодавчі ініціативи врегулювання ринку у відповідності до європейських стандартів та подальший розвиток галузі.


Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував Мустафі Найєму, заступнику Міністра інфраструктури України, представникам Державної служби з безпеки на транспорті, за відверту і щиру розмову з бізнесом.
 

"Вдячні Мустафі Найєму за готовність прямо і щиро говорити із бізнесом на найгарячіші теми. Мустафа наголосив, що «міністерство не збирається бути жандармом, який контролює ринок».  Для бізнес-спільноти це важлива заява. Знак відданості уряду цінностям ліберальної економіки. Вільної економіки, де є місце чесній конкуренції і прозорим правилам гри", - наголосив Г. Чижиков.

Президент ТПП висловив подяку усім учасникам дискусії за залученість та інтерес до розвитку галузі.

Робота з вирішення усіх порушених тем триватиме. Усі підняті проблеми будуть опрацьовані. Наступна робоча зустріч відбудеться у вересні у ТПП України.

 

Теги: комітет транспорту, ТППУ, Геннадій Чижиков, перевезення, Міністерство інфраструктури України, логістика, автобуси, Мустафа Найєм, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека)

Анонси

Останні новини