м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Диверсифікація двосторонньої торгівлі є одним із головних завдань співробітництва України та Туреччини

04.12.2018

Взаємодію у логістиці й інфраструктурі, у ветеринарній, фітосанітарній сферах та інші важливі аспекти двосторонньої співпраці обговорили на засіданні круглого столу з аграрних питань «Україна-Туреччина».

Захід відбувся у рамках візиту в Україну делегації Турецької Республіки на чолі з міністром сільського та лісового господарства Бекіром Пакдемірлі.

«Без сумніву, активна співпраця українських і турецьких ділових людей допоможе нашим країнам прискорити свій економічний розвиток.  Майже 600 турецьких компаній уже інвестували в Україну понад 2 млрд дол. США. За останні роки турецькі підприємства взяли участь у більш ніж 150 проектах в Україні на суму 5,1 млрд дол. США», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Українська сторона круглого столу відмітила, що турецький  ринок знаходиться у фокусі українських експортерів. Турецька Республіка зараз посідає третє місце як покупець українських експортних товарів.

«Перед нашими державами стоїть задача досягти товарообігу в 10 млрд дол. США. Інструментами для цього є поглиблення наших відносин. Ми готові ділитися досвідом щодо виробництва та технологій. Туреччина активно розвиває інфраструктуру для розвитку сільського господарства і налаштована на співпрацю у цій галузі», – зазначив міністр сільського і лісового господарства Бекір Пакдемірлі.

Товарообіг між Україною і Туреччиною у 2018 році становив 3 млрд дол. США, із яких 1 млрд 230 млн дол. США припадає саме на аграрну сферу. Туреччина стабільно займає 5–6 сходинку серед торговельних партнерів в аграрній сфері.

 «Турецькі компанії є надзвичайно активними в українському АПК. Торгівля – це тільки частина двостороннього співробітництва. Важливою його складовою є також інвестиції, співпраця бізнесів у формі створення спільних підприємств і спільних виробничих та переробних потужностей», – додала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Вона закликала турецьких підприємців розширити сферу своєї діяльності в Україні шляхом співпраці з українськими компаніями у сферах транспорту, інфраструктури та  логістики.

Продовженням заходу стали презентації українських і турецьких аграрних компаній, що завершилися В2В-перемовинами.

Теги: ТППУ, круглий стіл, Туреччина

Анонси

Останні новини

Більше новин