м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

До уваги бізнесу!

11.04.2022

20 березня 2022 року український уряд затвердив Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації» від 20.03.2022 №326. Він покликаний встановити процедуру визначення шкоди та збитків за окремими напрямками.

Згідно з абзацом 3 пп. 14 п. 2 Порядку визначення шкоди та збитків підприємств здійснюється відповідно до методики, затвердженої спільним наказом Мінекономіки та Фонду державного майна, за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Однак станом на сьогодні така методика відсутня та має бути затверджена протягом шести місяців з моменту набрання чинності Порядком.

Водночас, незалежно від особливостей та процедур майбутнього відшкодування, вже зараз бізнесу необхідно особливо відповідально поставитися до фіксації фактів знищення та пошкодження належного йому майна за допомогою всіх доступних засобів. 

В рамках чинного законодавства, відповідно до потреб та на замовлення суб’єктів господарювання, фахівці регіональних ТПП в України надають такі послуги:

  1. Фіксація факту ушкоджень, часткового чи повного знищення нерухомого та рухомого майна юридичних осіб. Така фіксація може здійснюватись за участі експертів Торгово-промислової Палати та оформлюватись Актом
  2. Експерти ТПП, разом із іншими підрядними організаціями, опрацьовують експертний висновок, щодо технічного стану основних елементів об'єкту нерухомості - фундаментів, несучих конструкцій, покрівель, внутрішніх комунікацій (водопостачання, водовідведення, електрика, теплопостачання, газопостачання)
  3. Експерти-товарознавці Палати досліджують товарні, складські запаси товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), по кількості та якості. Включно із фіксацією ТМЦ, втрачених частково або повністю, внаслідок військових дій агресора.

 

Звертайтеся до найближчої до Вас регіональної торгово-промислової палати. 

*завантажити форму заяви про проведення обстеження майна, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок збройної агресії Російської Федерації

 

Теги: бізнес

Анонси

Останні новини