м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ДРУГИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ БІЗНЕСУ АКТИВІЗУВАВ ДІАЛОГ ІЗ УРЯДОМ

10.04.2017

Уряд спільно з бізнесом проведе засідання, на якому обговорюватимуться шляхи полегшення доступу промисловості до кредитів. Про це під час ІІ Українського форуму бізнесу в Українському домі сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Форум уже традиційно об'єднує ділову спільноту України. У заході взяли участь понад 400 лідерів українського бізнесу, представники потужних галузей і різних регіонів України, народні депутати. Його співорганізаторами є найвпливовіші об'єднання української бізнес-спільноти: Торгово-промислова палата України, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Українська бізнес ініціатива, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України.

     «Доступ до ресурсів – це питання нашої конкурентності. Коли ми бачимо країни, з якими потенційно конкуруємо у різних сферах, то розуміємо, що і терміни, і ціна ресурсів у них є нижчою, а це однозначно послаблює нашу позицію у конкурентному середовищі», – сказав Володимир  Гройсман.

     Він визнав, що нині держава має слабку економіку. Але влада проводить реформи, які через певний проміжок часу дадуть позитивні результати, переконаний Гройсман.

      «Приємно, що зустрічі вітчизняного бізнесу з прем’єр-міністром, ініційовані Торгово-промисловою палатою України рік тому, стали вже традиційними. У минулому році Володимир Гройсман був частим гостем у ТПП України, брав участь у роботі, зокрема, українсько-хорватського бізнес-форуму та ІІ Національного форуму з підтримки експорту. Сподіваюся, наступна наша зустріч відбудеться в Палаті в травні, на Першому бізнес-форумі української діаспори та ІІІ Національному форумі з підтримки експорту», – сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

   ІІ Український форум бізнесу заявив про певні позитивні зрушення, що відбулися за рік, однак наголосив, що більшість пропозицій плану невідкладних дій щодо подолання надзвичайної ситуації в економіці залишилися поза увагою влади.

  Зокрема, було порушено такі проблеми, як необхідність виконання цільових програм державно-приватного партнерства, надання доступу до кредитних ресурсів на економічно прийнятних умовах, актуалізації експортної політики в інтересах нарощування реалізації продукції з високим ступенем доданої вартості. Йшлося й про лібералізацію фіскальної політики, підтримку розвитку МСБ, адаптацію до умов вільної торгівлі з ЄС, подолання явищ деіндустріалізації.

  За словами учасників Форуму, під загрозою знищення опинилися цілі сектори промисловості, що є національним надбанням України: аерокосмічна галузь, транспортне й енергетичне машинобудування. Високих масштабів набуває трудова міграція, відтік за кордон високопрофесійних кадрів. Невирішеність ключових проблем вітчизняного підприємництва, пов’язаних зі зростаючим фіскальним навантаженням, надлишковим регулюванням малого бізнесу та безпосереднім втручанням держави у господарську діяльність підприємств, значним     нарощуванням вартості тарифів  природних монополій, спричиняє згортання ділової активності.

 Учасники ІІ Українського форуму бізнесу у своїй заяві до очільників держави виклали зміст основних проблем, які турбують бізнес, та шляхи їх вирішення. Вони  наголосили, що Форум є традиційно відкритим до приєднання та висловлення пропозицій щодо його роботи.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Михайло Непран, Володимир Гройсман, Український форум бізнесу

Анонси

Останні новини