(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

East Invest 2 привертає увагу бізнес-спільноти ЄС до діяльності бізнесу в Україні

21.06.2017

East Invest 2 Annual Partner Conference, яка пройшла у Києві, зібрала учасників проекту East Invest 2 із 20 країн Євросоюзу та країн Східного партнерства. Особисто засвідчити підсумки проекту до Києва приїхали Дірк Вантигем, директор EUROCHAMBRES, і Матью Боске, голова департаменту DG NEAR (Європейська комісія).

Продовження проекту East Invest чекають усі країни Східного партнерства – про це відверто говорили колеги із Грузії, Азербайджану, Молдови, Вірменії і Білорусі.

«Успішні кейси українських компаній, поліпшення бізнес-клімату в Україні, інновації у секторі малого та середнього бізнесу – конкретні результати проекту. Я впевнений: ми рухаємось  у вірному напрямку. ТПП України змінилась кардинально за період участі у проекті. Наша організація прагне бути справжньою «success story» задля допомоги вітчизняному бізнесу. Дуже приємно, що в Україні ми маємо підтримку таких проектів у державних органах влади», – підкреслив Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

Конференція надала можливість зібрати організації зі сприяння бізнесу країн Східного партнерства разом, у центрі спільноти East Invest. Захід підтвердив той факт, що голос бізнесу може бути почутим, а нові ринки – відкритими. Підтримка малого та середнього бізнесу в Україні завдяки імплементації проекту протягом двох років сприяла зміцненню економіки в окремих регіонах України, нарощуванню експорту продукції малих і середніх компаній до ЄС. 

«За два роки роботи East Invest 2 представники малого та середнього бізнесу успішно почали реалізовувати свої проекти в Європі, а ТПП України та регіональні палати підвищили свій авторитет, зміцнивши свої позиції у підтримці бізнесу», – підбила підсумки Ельвіра Севост’яненко, президент Донецької ТПП.  

На завершення конференції був представлений перший проект узагальненої Декларації (Regional Position Paper). Остаточний варіант буде представлений урядам і Європейській Комісії на Саміті країн Східного партнерства в листопаді 2017 року в Брюсселі. Серед основних рекомендацій Декларації – розвиток довгострокової стратегії щодо європейського вектору розвитку, спрощення адміністративних процедур для бізнесу, підвищення рівня довіри влади до банківського сектору, створення інституційних інструментів для посилення конкурентоспроможності МСБ, тощо. 

«Економіка кожної країни має потенціал процвітати далі завдяки як кваліфікованим кадрам усередині країни, так і об’єднанню зусиль із сусідніми країнами-партнерами. Одним із основних результатів проекту East Invest є створення робочих місць», – запевнив учасників конференції посол Хьюг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні.

 

Теги: ТППУ, ЄС, МСБ, East invest II

Анонси

Останні новини