Торгово-промислова палата України та Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України домовились про розширення співпраці в оновленому форматі. У пріоритеті - інвестиції у екологічні бізнес-процеси.
Президент ТПП України Геннадій Чижиков та заступник міністра Ігор Зубович 23 вересня 2025 року підписали угоду про інституційну співпрацю.
«Ми системно й тісно працювали з Міністерством економіки України у програмах та ініціативах з підтримки бізнесу, особливо експортерів. Сьогодні ми домовились про розширення партнерства з реформованим Міністерством економіки, яке тепер відповідає ще й за захист довкілля й розвиток агросфери. Вибудовуємо роботу в новому форматі для формування сприятливої бізнес-екосистеми», - сказав Геннадій Чижиков.
Метою Меморандуму є передусім:
![]()
«Сьогодні ми робимо важливий крок до того, щоб екологічність стала невід’ємною складовою інвестиційної політики України. Для нас пріоритетом є створення умов, за яких бізнес одночасно отримує економічну вигоду та сприяє збереженню довкілля. Підтримка зелених технологій, розвиток відновлюваної енергетики, впровадження екологічних стандартів та відповідальне використання природних ресурсів – це не лише вимога часу, а й ключ до конкурентоспроможності українських компаній на світових ринках. Співпраця з ТПП України дозволяє нам об’єднати зусилля держави та бізнес-спільноти для побудови сучасної та екологічно безпечної економіки», - наголосив Ігор Зубович.
Підписання стало можливим завдяки співпраці комітету Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України під керівництвом Владислава Антипова та команди Богдана Семененка, директора Департаменту запобігання промисловому забрудненню Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.
![]()
Теги: бізнес, ТППУ, Геннадій Чижиков, довкілля, Забрудська Наталя, Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України, екологія, агросфера