м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Експерти обговорили, як Україні покращити позиції у рейтингу Doing business

15.02.2018

Податкові питання та дії правоохоронних органів і державних регуляторів залишаються ключовими проблемами вітчизняного бізнесу. Можливості розв’язання найактуальніших із них, зокрема що виникають між суб’єктами господарської діяльності і правоохоронними, а також контролюючими органами, розглядали під час круглого столу «Фіскальний тиск на бізнес: проблеми та шляхи їх вирішення», що відбувся в ТПП України.

За результатами опитування бізнесу, проведеного порталом «The Економіст», 81,8% респондентів стикалися з тиском контролюючих органів, серед яких 36,4% – із блокуванням реєстрації податкових накладних. Яким чином змінювати цю статистику та підняти позиції України у рейтингу Doing business обговорювали у ході дискусії за круглим столом.

Йшлося про податкові перевірки в кримінальному провадженні, основні аспекти їх призначення, проведення й оскарження результатів, а також порядок і особливості адміністративного та судового оскарження тощо. 


«Дана проблема дуже негативно позначається на бізнес-кліматі всередині країни і зовнішньому іміджі України як майданчика для ведення господарської діяльності», – сказав віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.


Тиск на бізнес із боку фіскальної служби шляхом призначення безпідставних перевірок і ревізій під час провадження досудового розслідування кримінальних проваджень – уже досить поширена проблема в сфері господарської діяльності. Часто цей механізм зводиться до перешкоджання законній діяльності підприємств із метою отримання незаконної вигоди посадовими особами.

Серед основних підстав проведення позапланових перевірок представник ДФС Інна Якушко перерахувала такі: отримання інформації про господарські відносини з фіктивними СГД, неподання в установлений термін звіту про контрольовані операції, порушення строків розрахунків за операціями в сфері ЗЕД, старт процедури реорганізації, припинення, банкрутства, рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки тощо.


«ДФС тісно співпрацює з бізнесом, ми регулярно надаємо роз’яснення. Наші перевірки спрямовані на те, щоб тіньовий бізнес не міг працювати в Україні. Ті ж підприємці, які сплачують податки до бюджету, нами не перевіряються, і є випадки, коли це відбувається протягом більш ніж 5 років», – сказала Інна Якушко, директор Департаменту аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.

Теги: ТППУ, Бізнес, круглий стіл

Анонси

Останні новини