«Міжнародний саміт без ГМО 2024» відбувся у Франкфурті.
Фахівці ТПП України були серед 160 учасників заходу, який зібрав представників міжнародної індустрії виробництва без ГМО (NGT) та провідних європейських асоціацій з 23 країн у Німеччині.
Ціль заходу - зберегти Європу вільною від ГМО.
Європарламент у лютому 2024 року підтримав послаблення правил щодо ГМО.
Однак значна частина урядів країн ЄС та виробників не підтримують такі зміни.
У вітальній промові д-р Іштван Надь, нинішній президент Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства, заявив: «Я вважаю надзвичайно важливим забезпечити споживачів адекватною інформацією та гарантувати їм свободу вибору».
Дітмар Вибірал з Міністерства охорони здоров'я Австрії надав детальну інформацію про поточну зупинку переговорів навколо запланованого перегляду законодавства ЄС щодо ГМО.
Він пояснив, що поки міністри в Раді ЄС ще не можуть узгодити «спільний підхід».
Пан Вибірал закликав учасників саміту «посилити критичні голоси у своїх відповідних урядах, щоб проголосувати проти дерегуляції ГМО.
Міжнародні експерти у сфері виробництва сировини та торгівлі сільськогосподарською продукцією погодилися, що найважливіші регіони для товарів без ГМО (особливо сої, кукурудзи, ріпаку) наразі – у Латинській Америці (особливо в Бразилії), а також у Європі (особливо Україна).
Також у пріоритеті - зростання можливостей ще більше збільшити доступність кормів без ГМО.
«Другий Міжнародний Non-GMO Summit 2024 надав можливість скласти повне уявлення про виробництво без ГМО, від європейських регуляторних оновлень до ринкових тенденцій та очікувань споживачів. Вдячні організаторам за нагоду отримати цінну інформацію про те, що відбувається на європейських та міжнародних Non-GMO ринках та політиках», - сказала Наталія Забрудська віце-президент ТПП України.
Протягом трьох років Україні необхідно адаптуватися до стандартів ЄС і це великий виклик, передусім для агроіндустрії.
Тому дискусії щодо особливостей правової бази в ЄС, а також відповідні стратегії та технології - ключові та важливі в контексті процесу євроінтеграції України, розширення знань про регуляторну базу ЄС для успішної імплементації Закону України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції».
Основні питання Саміту були непростими та дискусійними навіть для європейських учасників.
Участь у Саміті ТПП України у складі української делегації разом з представниками Міністерство аграрної політики та продовольства України та профільних Асоціацій, на запрошення співорганізатора Саміту Donau Soja Ukraine члена Комітету підприємців агропромислового комплексу ТПП України Володимира Пугачова – стала можливістю для розширення стратегічного міжнародного партнерства і сприятиме ефективності реалізації експортного потенціалу України, зокрема в секторі не-ГМО продукції.
Теги: ТППУ, комітет АПК, Забрудська Наталя