м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ФЕРМЕРИ ПОТРЕБУЮТЬ ПІДТРИМКИ ДЕРЖАВИ

17.06.2015

Як зберегти аграрний бізнес при існуючій соціально-економічній ситуації в країні, обговорили учасники виїзного засідання комітету підприємців АПК при ТПП України у Маріуполі. У заході взяли участь керівники департаментів Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, представники фермерських бізнес-асоціацій Приазов''я, підприємці - аграрії та виробники продовольчої продукції.

У ході обговорень і дискусій фахівці торкнулися особливостей ведення с/г виробництва на прифронтових територіях, проблемних питань, пов'язаних з вирощуванням і реалізацією продукції, необхідності сприяння розвитку продовольчого сектора і фермерства в регіоні, в тому числі надання державної підтримки фермерам.

«На сьогоднішній день з 1 мільйону 600 тисяч гектарів землі, 530 тисяч залишилося на території, непідконтрольній Україні. Близько 51 тисячі гектарів знаходяться у зоні зіткнення з бойовими діями, і на сьогоднішній день ми практично не використовуємо їх», - зазначив Олександр Дзиґа, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Але проблеми є не тільки на тимчасово непідконтрольних територіях, а й по всій Україні. Якщо великі фермерські підприємства тримаються, то дрібні фермери - дуже потребують більшої підтримки від держави.

Під час презентацій учасники ознайомилися з балансами продовольства і ринком с/г продукції на 2015-2016 рр., основними положеннями Угоди про ЗВТ з ЄС, перевагами і ризиками для аграріїв, способами доступу аграріїв на с/г ринки. Розглянули також методи сприяння фермерам у пошуку доступних ринків і надання їм консультаційної допомоги.

За підсумками роботи комітету було прийнято рішення про проведення семінарів, тренінгів для виробників с/г продукції в Донецькому регіоні, надання консультаційної допомоги в сертифікації продукції з метою її просування на ринок ЄС, стажування в інших регіонах України.

Всі пропозиції, зібрані у ході засідання комітету, будуть узагальнені й направлені до Кабінету Міністрів України та профільного міністерства.

Анонси

Останні новини