м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Fozzy group та ATB Market зацікавлені у хорватських продуктах

13.06.2017

Представники вітчизняних торговельних мереж на українсько-хорватському бізнес-форумі у Загребі для дистрибуції в Україні шукали, зокрема, виробників прошуто, оливок і сирів.

Серед українських учасників форуму були також такі підприємства, як «Крук», SIC Group, Base Capital, «Український будівельний капітал», «Укрпродпромпостач», «Фармак», «Укрінмаш»,  «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та інші. Делегацію очолював президент ТПП України Геннадій Чижиков. Основні напрями бізнес-інтересів двох країн, які визначилися в ході B2B зустрічей і переговорів, – постачання продуктів харчування і вин, металу і виробів із нього; кооперація в галузі суднобудування та ремонту суден і яхт; туризм; будівництво і девелопмент; співпраця з метою спільного виходу на ринки третіх країн.

«Завдяки зусиллям дипломатів, торгово-промислових палат і бізнесменів України та Хорватії торговельно-економічне співробітництво між країнами поступово посилюється, а отже, український і хорватський бізнес має змогу розвиватися та впевнено рухатися вперед», – підкреслив Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

На сьогоднішній день Україна експортує до Хорватії продукцію чорної металургії та сільського господарства, розвиває партнерство в суднобудуванні. Хорватія ввозить до України медикаменти (майже 50% експорту), механічні машини, косметику й інші види хімічної продукції.

Говорячи про особливості економіки Хорватії, варто зазначити, що вона володіє великими родовищами бокситів, вугілля та залізної руди. Тут працює велика кількість м’ясокомбінатів, рибоконсервних заводів, підприємств із виробництва шкіряних виробів, а також із переробки сільськогосподарської продукції. Активно виробляють електротовари й електрообладнання. Головними напрямами державної політики в сфері енергетики є лібералізація галузі та приватизація підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Для українських підприємців ринок Хорватії відкриває великі перспективи. Член ЄС з 2013 року, Хорватія надає можливість доступу до капіталу ЄС через бізнес-співпрацю. Крім традиційно потужної туристичної галузі, транспорту, торгівлі і сфери послуг, сучасна Республіка Хорватія має доволі розвинену індустрію (насамперед, харчову, машинобудівну, легку  і хімічну) та сільське господарство. НВП Хорватії – 43 млрд євро. Найбільші показники товарообігу країна має із Німеччиною, Італією, Австрією, Словаччиною, Угорщиною. Україна у цьому списку поки посідає лише 55-те місце із 14% товарообігу.  Цей обсяг торгівлі може бути достатньо збільшений. Візит української делегації, українсько-хорватський бізнес-форум і двосторонні переговори підприємців дадуть серйозний поштовх у цьому питанні.

На розвиток економічних відносин країн позитивно впливатиме й подальше зміцнення міжрегіонального співробітництва. Адже така співпраця дає можливість малим і  середнім підприємствам ефективніше використовувати попит споживачів двох регіонів для просування своєї продукції з подальшим розширенням експортного потенціалу на інші регіони. На сьогодні документи про регіональне співробітництво з різними областями Хорватії вже підписали 11 українських областей.

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Україна, підприємництво, Хорватія

Анонси

Останні новини