м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Фармацевтична галузь, як галузь із високою доданою вартістю, – один із драйверів росту економіки України

18.04.2018

Тренди в українській фармацевтиці, можливості та виклики, що постали перед галуззю, обговорили під час фахової дискусії у ТПП України.

«Світовий фармацевтичний ринок щороку збільшується на 5–6%. Економіки багатьох країн зростають меншими темпами. Фармацевтична галузь, як галузь із високою доданою вартістю, – один із драйверів росту економіки України. Водночас вона критично важлива для підтримання здоров’я нації. Тому дуже актуальна консолідація  всіх гравців фармацевтичного ринку в контексті досягнення якісних змін у системі охорони здоров’я. Я переконаний, уже за кілька років ми побачимо принципово нову систему охорони здоров’я.  Спільними зусиллями  ми зможемо вибудувати ту державну політику, яка дозволить потужній українській фармацевтичній промисловості рухатися, розвиватися, впроваджувати нові технології і виводити на ринок нові продукти. Це потребує часу, але перші кроки до цього вже зроблено», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Фармацевтика дає роботу 400 тисячам українців. Україна поки не є значним гравцем на світовому ринку, але активно виходить на ринки Азії й Африки. Найбільший покупець наших ліків – Узбекистан. А загалом ми продаємо фармпродукцію у 81 країну світу.     

Під час дискусії директор контент-маркетингового агентства Top Lead Станіслав Шум презентував довідник – огляд фармацевтичної галузі, що містить структуровану й актуальну інформацію про роль фармацевтики в українській економіці, світовий та український ринки, зовнішньоекономічну діяльність вітчизняних виробників. Автор довідника – контент-маркетингове агентство Top Lead за підтримки партнерів: фармацевтичної фірми «Дарниця», юридичної фірми Aequo та Торгово-промислової палати України. Інформаційний та аналітичний партнер – BusinessViews.

Згідно з наведеними дослідженнями, український фармацевтичний ринок  висококонкурентний:  уже  115 компаній мають ліцензію на виробництво лікарських засобів, 77% фармвиробників – прибуткові підприємства, 14% становить приріст ринку ліків за останні два роки у натуральному вираженні.

«900 тис. грн у рік доданої вартості генерує працівник, задіяний в індустрії створення лікарських засобів. Для порівняння: в ІТ- сфері цей показник досягає 800 тис. грн, в аграрній галузі – 100 тис. грн/рік. Внесок фармвиробництва у ВВП у 2016 році – до 20 млрд, із них податки – 11 млрд.  А от ICT (Telecom + IT) у ВВП принесли всього 90 млрд, але податків... тільки близько 10 млрд», – розповів Станіслав Шум.

Теги: ТППУ, Бізнес, фармацевтика

Анонси

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

29 тра 11:00-12:00
Торгово-промислова палата України висловлює свою повагу і запрошує долучитися до участі в установчому засіданні Українсько-Британської ділової ради.Під час заходу буде також обрано голову Українсько-Британської ділової ради. Основним напрямом роботи Українсько-Британської ділової ради мають стати заходи з активізації та поглиблення ділових відносин між Україною та Великобританією (економічні саміти, бізнес-форуми, ділові місії, дослідження ринків, пошук партнерів тощо). До участі у заході запрошуються українські компанії, що вже працюють або зацікавлені у встановленні ділових стосунків з Великобританією. Головною метою діяльності Українсько-Британської ділової ради буде ● сприяння розвитку українсько-британських ділових і торговельно-економічних зв’язків; ● диверсифікація структури та збільшення обсягів товарообігу між двома країнами; ● пошук і втілення оптимальних моделей та форм ділового співробітництва; ● налагодження двосторонньої виробничо-технічної та інноваційно-інвестиційної кооперації; ● створення сприятливих умов для спільної взаємовигідної виробничої, торговельної, транспортної, будівельної, фінансово-кредитної, страхової, науково-дослідної та інших видів діяльності; ● сприяння створенню спільних підприємств у різних галузях економіки, інвестиційних фондів, торгових компаній, відкриттю філій і представництв діючих суб'єктів господарювання, а також всебічний розвиток усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України та Великобританії; ● підтримка різних форм двостороннього ділового, освітнього, наукового, культурного і туристичного обміну між Україною та Британією. Передбачається, що Українсько-Британська ділова рада буде діяти на засадах добровільності та рівноправності її учасників, буде відкритою для вступу нових членів і зацікавленою у взаємовигідних партнерських відносинах з іншими організаціями та установами. Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у вищезгаданому установчому засіданні. Формат зустрічі - онлайн. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано зареєстрованим учасникам на пошту за день до події. Формат зустрічі:: онлайн Реєстація за посиланням: https://forms.gle/Fm7jRyaPDpvoCbQS7 Контактні особи в Дирекції міжнародного співробітництва: Дар’я Данік, +380974004100, ddv-i[email protected] Карина Вольф, +380671122041, [email protected]
Докладнiше...

Останні новини