м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Ми маємо амбітну мету утричі збільшити товарообіг між Україною та Китаєм

08.11.2018

Про це президент ТПП України сказав на Українсько-Китайському бізнес-форумі у Пекіні, що об’єднав понад 300 китайських та українських підприємців.

«Ми маємо амбітну мету: збільшити товарообіг між Україною та Китаєм з 6 мільярдів вдвічі, а то й втричі. А чому ні, коли для цього є бажання, потенціал і можливості. Амбітні цілі народжують великий результат. Більше 30 українських компаній представили на China International Import Expo промисловий потенціал України - від продуктів харчування до важкої промисловості, включаючи машино- і літакобудування, альтернативну енергетику, IT сектор, банківські послуги. Упевнений, що багатосекторальна спрямованість форуму дозволить розширити діапазон нашого взаємного інтересу», – сказав Геннадій Чижиков.

Україна вже зарекомендувала себе надійним і перспективним експортером не тільки сільськогосподарської продукції в Китай. За результатами 2017 року збільшилися також обсяги експорту в 3,8 раз теплотехнічного обладнання; на 76,6% - електромашин; в 2,4 рази - оптичних і фотографічних приладів і апаратів. При цьому, українське машинобудування має потенціал для подальшого нарощування обсягів двостороннього товарообігу, як і сільське господарство, і енергетика.

Проведення форуму такого масштабу є знаковою подією в ділових відносинах України та Китаю, а також логічним продовженням результатів роботи Міжнародної виставки «China International Import Expo 2018».

Високий рівень представництва з обох сторін бізнесу, урядового представництва на чолі з першим віце-прем`єр-міністром  міністром економічного розвитку і торгівлі України паном Степаном Кубівим, а також дипломатів, депутатів надали важливий сигнал бізнесменам до активізації співпраці.

Українсько-китайський діловий форум стане традиційним і відбуватиметься раз на рік, або ж двічі навесні в Україні, а восени в Китаї.

Практичні досягнення роботи на форумі –  підписання Меморандуму про будівництво заводу з виробництва сонячних панелей в Рівненській області та оновлення угоди про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України та Китайським комітетом сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT). Згідно документу, вже створено Центр просування ініціативи «Один пояс - один шлях» в бізнес-спільноті. У планах проведення спільних бізнес-форумів, участь у виставках, обмін спеціалістами та інформацією, підтримка інвестицій.

«Наше головне завдання допомогти підприємцям знайти одне одного і укласти конкретні контракти», сказав Геннадій Чижиков.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Україна, Китай, бізнес-місія

Анонси

Останні новини

Більше новин