м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: об’єднаним фронтом відкриваємо усі можливі двері для українських експортерів

01.04.2022

ТПП України консолідує бізнес та владу у пошуках оптимальних рішень для експортерів

ТПП України зібрала основні гострі питання щодо нової логістики в умовах війни, які надходять від бізнесу. Серед найбільших перешкод для експорту: заблоковано морські порти, через які йшло 2/3 вантажів; зміна транспортних потоків та ланцюгів поставок; можливість розширення транзиту через західні кордони України. 

1 квітня понад 300 представників бізнесу та спікерів від профільних міністерств і відомств взяли участь у конференції, присвяченій проблемам логістики на тлі війни.

За участі транспортних комітетів ТПП України, регіональних Палат, представників бізнесу, Міністерства економіки України, Міністерства інфраструктури України, Державної митної служби України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Укрзалізниці, бізнес-асоціацій та перевізників вдалося організувати фаховий діалог з обговорення актуальної ситуації.
Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував усім спікерам, відомствам та бізнесу за участь і роботу на українську економіку. 

Під час конференції заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм розповів про заходи уряду із забезпечення логістичних маршрутів та дерегуляцію перевезень, зокрема й домовленості про спрощення транзиту через країни ЄС з низкою держав.

«Важливі новини про нарощування перевезень оприлюднили в Укрзалізниці, про ефективну роботу Державної митної служби, Держпродспоживслужби, відновлення авіаперевезень українськими компаніями гуманітарних вантажів, активну роботу з річковими портами й можливості для фінансування експортерів за програмою 5-7-9. Багато корисної інформації, ініціатив, планів та новин для бізнесу. Ми опрацюємо усі підняті питання, узагальнимо й оприлюднимо результати заходу», - сказав Г. Чижиков.

Заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка відзначив зростання «економічного ентузіазму» українського бізнесу. За його словами, проблема продовольчої безпеки може бути вирішена в мирних районах, а повноцінна експортна взаємодія зі світом відновиться із розблокуванням морських портів.

 «Працюємо над відмовою від системи дозволів з Єврокомісією. Нормалізація економічної діяльності призведе до посилення тиску на автотранспорт і західний кордон України. Дельта Дунаю – Рені-Ізмаїл-Кілія перспективні для збільшення перевалки портів. Однак річкові порти потребують термінового дообладнання», - зазначив Т. Качка.

В. о. директора Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної митної служби Олег Гоя розповів, що зараз основний метод здійснення митного пропуску – декларативний.  95% вантажів не оглядаються. Черги на кордонах відсутні, спрощено митні формальності як для вантажів, так і для автобусних перевезень. Експортні процедури, розпочаті на митницях, що перебувають в режимі простою, наразі перебувають в роботі інших митниць. Також планується відкриття 2 нових пропускних пунктів у Чернівецькій області.

В «Укрзалізниці» фіксують відновлення економічної активності з середини березня.

«Змінилась географія вантажів – з напрямку портів до західних кордонів та всередині країни. З 12 прикордонних переходів у західних областях активно використовують тільки 3 переходи (Ізов, Ужгород, Чоп). Тому черга до 15-20 днів.  Просимо бізнес рівномірно поділяти потоки вантажів на переходи. Робота над збільшенням потужностей терміналів для вантажів триває», - наголосив заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.

Президент ТПП України підтримав ініціативу голови Залізничного комітету підприємців ТПП Євгена Кравцова щодо створення єдиного Координаційного центру з логістики для усіх галузей.

Г. Чижиков: «На основі обговорення виробимо спільну стратегію, можливо «Дорожну карту», щоб одним фронтом відкривати усі можливі двері для українських експортерів. Захід вийшов змістовний і стане системним»

За результатами зустрічі підготують письмові рекомендації для бізнесу, які розповсюдять серед підприємців через регіональні Палати.

  

Теги: конференція, Європейський Союз (ЄС), комітет транспорту, експорт, бізнес, Україна, митниця

Анонси

Останні новини