(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Продовження кібератаки чи початок кібервійни?

10.07.2017

Через кілька тижнів Україні варто очікувати нову хвилю кібератак на комп’ютерні мережі, що працюють в операційній системі Linux, а це –70% ринку: і банківського, і державного. На цьому наголосила експертна спільнота в ТПП України на засіданні за круглим столом «Наймасштабніша кібератака на український бізнес: як захиститися?». Фахівці, спільно з бізнесом, що постраждав від кібератаки, дискутували щодо того, наскільки ефективними є сучасні системи захисту, чи може кібератака бути визнана форс-мажором та які правові й фінансові наслідки кібератак для бізнесу.

«У переліку обставин непереборної сили кібератака досі не значилась – тому нам довелось гідно приймати виклик і шукати правильне рішення в рамках закону. Починаючи з 27 червня 2017 року юристи ТПП України надали вже понад 1 000 роз’яснень щодо підтвердження форс-мажорних обставин у зв’язку із кібератакою. Ми й досі щодня отримуємо більше 100 запитів на консультації. Торгово-промислова палата  свідомо взяла на себе роль «голосу» бізнесу до влади і запрошує всіх об’єднати зусилля в пошуку найефективніших рішень захисту кожної окремої компанії зокрема  та держави в цілому», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Збитки від кібератаки у світі вже оцінили у 8 млрд дол. За даними Національного банку, жертвами атаки стала третина українських банків. Кіберполіція звітує про понад 3 000  повідомлень за останній тиждень щодо інфікування комп’ютерних мереж вірусом-шифрувальником. Кіберполіція пояснює масштабність кібератаки несанкціонованим використанням найпопулярнішої в країні програми звітності «M.E.Doc», яка, за даними розробника, працює приблизно на 1 млн комп’ютерів.

«Мушу констатувати той факт, що ми маємо справу з кібервійною. Бізнес повинен бути готовим до того, що кібератаки триватимуть. Наша мета мета – під час дискусії виробити ефективний механізм захисту вітчизняних підприємців і підготовки до нової хвилі атак»,   сказав голова комітету з електронних комунікацій при ТПП України Володимир Коляденко.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, комітет, комітет електронних комунікацій, підприємництво, кібератака, кібервиклик

Анонси

Останні новини