(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Україна стала на рівень зі світовими проарбітражними юрисдикціями

04.10.2018

Про це президент ТПП України сказав на відкритті V ювілейних арбітражних читань імені академіка Ігоря Побірченка. Захід по праву став фактично головною подією у сфері міжнародного комерційного арбітражу в Україні.

«ТПП України = бізнес. Я, як представник інтересів бізнесу не з чуток знаю -  комерційні суперечки серед підприємців, на жаль,  явище не рідкісне. Те, що сьогодні вони можуть вирішуватися швидше і якісніше – заслуга Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України. За 26 років роботи  МКАС при ТПП став впізнаваним українським брендом. Це надійний майданчик, де бізнес з різних країн може  швидко і ефективно вирішувати виникаючі суперечки. Пишаюся, що Україна в цьому аспекті вже стала на рівень зі світовими проарбітражними юрисдикціями. Я переконаний, популяризація вітчизняних арбітражних інституцій має стати одним із векторів державної політики. Треба доносити і до бізнесу, і до міжнародної спільноти те, що наше арбітражне законодавство зараз є одним з найновітніших. Лише від спільних дій арбітражної спільноти, суддівського корпусу та органів державної влади залежить як ефективно ми це втілимо у життя. Дякую голові МКАС при ТПП України Миколі Селівону, голові Верховного суду України Валентині Данішевській,  заступнику Голови Адміністрації Президента Олексію Філатову. У свою чергу, я як президент Торгово-промислової палати України теж докладу всіх зусиль для сприяння подальшій співпраці всіх зацікавлених сторін не тільки на центральному, а й на регіональних рівнях», – сказав Геннадій Чижиков.

МКАС при ТПП України щорічно приймає до розгляду 300-500 справ, що є наочним показником довіри до арбітражного інституту, який був і залишається незалежною, непідкупною і компетентною установою.

Тема, якій присвячені цьогорічні Читання, вже другий рік є однією із найактуальніших у світовій арбітражній спільноті, оскільки саме у 2018 році виповнюється 60 років з дня прийняття Нью-Йоркської конвенції про визнання та приведення до виконання іноземних арбітражних рішень. Те, що серед спікерів конференції провідні зарубіжні фахівці в сфері міжнародного комерційного арбітражу, чий досвід і знання безумовно цікаві та корисні як МКАС, так і присутнім в залі корпоративним юристам і практикуючим юристам з українських юридичних фірм, свідчить, що Читання є важливим етапом для удосконалення діяльності як МКАС при ТПП України, так  і розвитку арбітражу в Україні.

Теги: ТППУ, Бізнес, МКАС, Арбітраж

Анонси

Останні новини