Про це президент ТПП України сказав під час виступу на засіданні 5-го Європейського парламенту підприємств, що був присвячений проблемам МСП.
«Україна високо цінує технічну підтримку ЄС у реалізації угоди про вільну торгівлю. Розвиток нашого експортного потенціалу має велике значення для членів ТПП. Ми б дуже вітали введення більш гнучкого інструменту для перегляду тарифних квот DCFTA. Політика повинна відображати потреби підприємців. Підприємці у будь-якій країні хочуть мати міцний єдиний ринок, стабільну економіку та кваліфіковану робочу силу. Я думаю, що майбутнє Європи сильно пов'язане з сусідніми країнами. Обговорюючи майбутнє Європи, Євросоюз не повинен оминати економічні та торговельні відносини з країнами Східного партнерства. До проблем МСП необхідно прислухатися, оскільки саме вони є реальною економікою», – сказав Геннадій Чижиков.
Європейський парламент підприємств – потужний інструмент лобіювання інтересів бізнесу в Європейському Союзі. Захід, що відбувся в Брюсселі (Бельгія), зібрав понад 700 підприємців. Конференція спрямована на вирішення завдань, із якими стикаються європейські компанії сьогодні. Серед цьогорічних тем для обговорення – боротьба з нестачею кваліфікованої робочої сили, максимізація переваги торговельної політики ЄС для компаній, щоб забезпечити зміцнення єдиного ринку та стабільну економіку.
«МСП представляють переважну більшість підприємств у ЄС, вони створюють 85% нових робочих місць і забезпечують дві третини зайнятості приватного сектора в ЄС. Без малого та середнього бізнесу не буде зростання та робочих місць. Ось чому ми повинні працювати над тим, щоб забезпечити більш дружній до ЄС бізнес. Ми повинні прислухатися до проблем МСП, оскільки вони є реальною економікою», – сказав президент Європарламенту Антоніо Таяні.
Недостатність кваліфікованого персоналу була визнана другою за значимістю проблемою серед 50 тисяч респондентів економічного опитування EUROCHAMBRES у 2018 р. Цей виклик вимагає багатовимірної й ефективної реакції політиків, педагогів, роботодавців і робочої сили. Політика в сфері освіти та підготовки кадрів потребує скоординованого підходу, сприяння ефективним рішенням, посилення мобільності, інтеграції мігрантів і подолання безробіття серед молоді.
За прогнозами Європалати, 90% світового зростання буде створено за межами ЄС у найближчі 10–15 років, де 30 мільйонів робочих місць уже залежать від експорту ЄС. Щоб максимізувати економічний потенціал Європи, необхідні узгоджені політики та заходи ЄС щодо міжнародної торгівлі. Вони повинні доповнювати ініціативи на державному рівні та в рамках приватного сектора через всеосяжну й узгоджену стратегію європейської економічної дипломатії.
Минулого року президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер презентував «білий» документ із п’ятьма сценаріями розвитку ЄС із метою розпочати роздуми про майбутній напрям Європи. Ці сценарії включають лише фокус на єдиному ринку, багатоступеневу Європу та глибшу інтеграцію. EUROCHAMBRES підкреслила необхідність створення для ЄС бізнесу, який спирається на міцний єдиний ринок і стабільну, передбачувану економіку.
Наприкінці обговорення тривала сесія для голосування, що надала можливість членам EPE висловити свою думку з кожного питання. Конкретні пропозиції буде обговорено в комітетах EUROCHAMBRES.
Нагадаємо, Європейський парламент підприємств (EPE), організований EUROCHAMBRES, Асоціацією європейських торгових палат, проходить раз на два роки. EPE відтворює парламентську сесію та надає слово європейським підприємцям. Захід спрямований на зміцнення конструктивної співпраці між країнами через бізнес-складову шляхом безпосереднього живого контакту не тільки face-to-face, але й із керівниками та фахівцями Європарламенту та Єврокомісії. Європалата представляє понад 20 мільйонів підприємств завдяки членству 46 національних торгово-промислових палат. Національні палати країн – членів ЄС є прямими членами Асоціації, палати країн – не членів ЄС долучаються до Європалати у якості афілійованих членів і членів-кореспондентів. ТПП України стала асоційованим членом Європалати у 2003 році і відтоді вона – активний учасник спільних заходів, спрямованих на розвиток економічної політики країн і представник інтересів українського бізнесу на рівних правах із підприємствами країн ЄС.
Теги: ТППУ, МСБ, європалата, європарламент