(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Українські бізнесмени повинні бути активнішими у співпраці з Кіпром

24.05.2018

Про це президент Торгово-промислової палати України сказав, відкриваючи бізнес-форум: «Кіпр та Україна: останні досягнення та відновлення бізнес-середовища».

На форумі, що пройшов у ТПП України, обговорили питання розширення двосторонніх ділових зв’язків, сприяння інвестиційному й інноваційному співробітництву у фінансовому, юридичному, аграрному секторах і в сфері нерухомості.

«Нам дуже приємно, що українсько-кіпрські бізнес-форуми в ТПП України стали традиційними та регулярними. На жаль, останніми роками наш товарообіг значно знизився. Це свідчить про недостатню активність українського бізнесу в роботі на Кіпрі. Адже Кіпр може бути для українських товарів дуже зручним виходом на ринки всіх країн Середземноморя», – підкреслив Геннадій Чижиков.

За минулий рік Україна експортувала на Кіпр продукції  майже на 80 млн доларів.  Імпортувала – в чотири рази менше. Наразі кіпрські партнери зацікавлені інвестувати в українську промисловість та агробізнес. Головна умова – готовність України до реформ.

 «Відносини між Україною та Кіпром уже достатньо розвинені, особливо в торгівлі та в сфері  інвестицій. У 2017 р. загальний обсяг двосторонньої торгівлі становив 100,2 млн дол. США по товарах і 493,3 млн по послугах. Кіпр є найбільшим інвестором української економіки: за минулий рік було зафіксовано 10,2 млрд дол. США, а це означає, що 25,7% інвестиційних надходжень в Україну саме з Кіпру. Водночас в Україну через Кіпр було вкладено 5,9 млрд дол. На Кіпрі зареєстровано декілька об’єктів із українським капіталом, багато кіпрських компаній також мають свої представництва в Україні», –  зауважив Міхаель  Міхаель, президент Кіпрської-Української бізнес-асоціації.

 «Кіпр традиційно є привабливим інвестиційним місцем, пропонуючи зручні умови для корпорацій і приватних осіб. Його податкова система, надійна та сучасна законодавча база і серйозна підтримка бізнесу забезпечують як легкість, так і низьку вартість ведення бізнесу. Геостратегічна позиція із доступом до європейських і міжнародних ринків, висока якість життя, гостинність жителів роблять  Кіпр ідеальним місцем як для інвестування, так і для життя. Стосовно туризму, у 2017 році до Кіпру прибуло 58 326 українців, тоді як в тому ж році приблизно 5000 кіпріотів відвідали Україну. Безумовно, ми прагнемо до подальшого збільшення двостороннього прибутку, тим більше що відкриті прямі рейси між Києвом та Ларнакою», –  зазначив Луїс Телемаху, посол Кіпру в Україні.

Теги:ТППУ, Кіпр, Посол Кіпру

Анонси

Останні новини