м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: вітчизняний потенціал для зростання імпорту водних біоресурсів безмежний

14.11.2017

Норвегія є стратегічно важливим економічним партнером для України. У ході українсько-норвезької нетворкінґ-зустрічі, операторів ринку рибо- та морепродуктів, що відбулася у ТПП України, було визначено цілу низку пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва. Серед актуальних сфер визнано IT, сільське господарство, енергетику. Також зазначалось, що Україна має великий потенціал у виробництві аквакультур, але зараз потрібно сконцентруватися на подоланні нижченаведених проблем.

«Наразі річне споживання риби та морепродуктів в Україні на душу населення досягає лише 8–9 кг. І це при тому, що Всесвітньою організацією охорони здоров’я рекомендовано не менше 20 кг, оскільки вони є важливим джерелом жирних кислот Омега-3, вітамінів, кальцію, цинку, заліза. До речі, в Японії цей обсяг становить до 70 кг, а в Норвегії – майже 50 кг на рік. Отже, нам є над чим працювати», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

На зустрічі було обговорено питання, пов’язані з реалізацією основних цілей,  і першочергові кроки для якісної взаємодії двох країн, презентовано проект «Дорожньої карти розвитку аквакультури в Україні».

«Я чекаю на плідну співпрацю найближчими роками. Ми розглянули всі важливі питання в межах наших двосторонніх відносин із Україною і зараз активно працюємо над тим, щоб Україна могла скористатися всіма наявними можливостями, а також над розширенням двосторонніх угод. Норвегія постійно інвестує у розвиток торговельних зв’язків із Україною. Наразі ми маємо зріст товарообігу 35%, і сподіваємось на стрімку позитивну тенденцію і в подальшому», – сказав Уле Тер’є Хорпестад, посол Норвегії в Україні.

Учасники зустрічі обмінялися думками щодо подальшого розвитку економічної співпраці. Представники бізнесу окреслили такі проблеми, як недосконалість української фіскальної системи, низька купівельна спроможність пересічного українського громадянина.

Згідно з інформацією Державної служби статистики України, основними партнерами нашої країни з експорту морепродуктів були: до 2014 року − Російська Федерація (63%), у 2015-му − Німеччина (40%), у 2016-му − Білорусь (26%). У першому півріччі нинішнього року ним стала Данія з часткою 27%.

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво, Норвегія

Анонси

Останні новини