м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: З моменту Першого форуму регіонів у Гомелі ми наростили обсяги двосторонньої торгівлі в 5 разів

04.10.2019

Про це президент ТПП України сказав, виступаючи на Другому форумі регіонів України та Білорусі, в якому також взяли участь президенти обох країн.

«З моменту першого форуму регіонів  у Гомелі рік тому ми наростили  обсяги двосторонньої торгівлі в 5 разів. 140 білоруських компаній, 250  українських підприємств, 40 економічних контрактів на більш ніж півмільярда доларів, 70 зразків із 8 регіонів на виставці великогабаритної техніки, у тому числі ті, що створені спільними зусиллями. Але бізнес є бізнес. Він хоче більшого. Ми бачимо чіткий тренд – тренд величезного інтересу бізнесу України та Білорусі  до співпраці. І наше завдання, як ТПП України, – розкривати можливості, об'єднувати й інформувати, активніше залучаючи до співпраці саме МСП. Шукати нові форми взаємодії. Є ідея наступного року консолідуватися в IT, додаючи нові елементи та створюючи синергію успіху в галузі разом. Також перспективними були б співпраця й обмін досвідом у  ракетобудуванні та створенні сільгосптехніки. Ми хочемо, щоб Україна і Білорусь, які є схожими і близькими країнами, використовували всі можливості для встановлення тісної співпраці. Тож будемо розширювати географію. Президентом України  підтримано  пропозицію зробити подібні форуми з іншими країнами-сусідами по  кордону. Ми повинні консолідувати зусилля, щоб вийти на якісно новий рівень співпраці»,  сказав Геннадій Чижиков.

Форум став унікальним ефективним діалоговим майданчиком.  Завдяки заходу відзначається розширення економічної взаємодії на рівні регіонів і змістовність горизонтальних контактів. Білорусь залишається важливим економічним партнером України, з яким підтримуються торгівля і коопераційні зв'язки в різних галузях. Ми взаємно доповнюємо один одного в промисловості, сільському господарстві, у нас спільні інтереси в транспортно-логістичній сфері.

За останні три роки товарообіг між країнами зріс у цілому в півтора раза і в 2018 році становив $5,5 млрд. Величезний потенціал економічного співробітництва наших країн далеко не вичерпаний. Є взаємна зацікавленість розвивати і далі коопераційні зв'язки в промисловості та сільському господарстві.

Торгівля – це дорога з двостороннім рухом.  Білорусь імпортує український метал, сільськогосподарську та харчову продукцію, кормові добавки, ліки. Багатомільярдний товарообіг між двома країнами формується саме на місцях. Цим і пояснюється  пильна увага до розвитку міжрегіональних контактів.

«Я бачу  великий потенціал в зв'язці бізнес – міжрегіональне співробітництво між Білоруссю й Україною. Без участі бізнесу не вирішується жодний великий державний проект, і велику роль тут відіграє міжрегіональне співробітництво. Це унікальна гармонія, коли є регіональна підтримка і бізнес. А основа міждержавного співробітництва  – регіональне. У регіонах є свої ресурси, свої проекти, зони вільної торгівлі. Дуже важливо, що регіональне співробітництво формується знизу. Нам необхідно зробити серйозний крок уперед, незважаючи на наявну позитивну динаміку, і є великий інтерес  до взаємодії. Для розвитку регіонального співробітництва нам потрібні взаємовигідні проекти в галузі логістики, транспортних коридорів. Ми вкрай зацікавлені в цьому. І це серйозна додаткова вартість, яку ми можемо внести в розвиток довгострокового співробітництва братніх країн»,  сказав Володимир Улахович, очільник Білоруської ТПП.

Український бізнес сьогодні турбує чимало: це і транзит товарів через території наших країн, і можливість відновлення транспортних перевезень через Дніпро та Прип'ять, і підтримка малого та середнього бізнесу, і кредитування, і складності при виході на внутрішній ринок Білорусі для деяких українських споживчих товарів, і налагодження діалогу з мультибрендовими торговельними мережами в Білорусі тощо.

За результатами форуму, питання  стосовно  судноплавства по Дніпру буде вирішено найближчим часом і взято під особистий контроль заступника прем’єр-міністра Білорусі Ігоря Ляшенка.

«Уже сьогодні в Миколаєві та Ніжині організовано збирання тракторів МТЗ і комбайнів «Гомсельмаш», у Луцьку та Дніпрі – тролейбусів «Белкоммунмаш» і МАЗ, у Вишгороді  – ліфтів «Могилёвлифтмаш», у Черкасах – автотехніки МАЗ. У Київській області функціонує великий торговельно-логістичний комплекс групи компаній «Санта». Можна навести ще багато прикладів реального економічного співробітництва, в яке залучені регіони. Словом, діалоговий майданчик форуму підтвердив свою ефективність. Серйозні передумови для взаємовигідного співробітництва створює відкриття українського ринку електроенергії: ми вже уклали ряд комерційних контрактів на її постачання в Україну. А із запуском Білоруської АЕС в 2020 році нам буде дуже цікавий досвід роботи української атомної енергетики. Великі перспективи відкриваються в машинобудуванні. Важливою ланкою в розвитку економічних зв'язків є транспортні артерії. Географічне положення наших країн відкриває хороші можливості для логістичної сфери. Транзитну привабливість України та  Білорусі може посилити річкове судноплавство по Дніпру та Прип'яті, його інтеграція в міжнародний водний шлях Е40»,  сказав Олександр Лукашенко.

«Білорусь залишається для України надійним партнером, який допомагає досягти миру на українській території, а українсько-білоруський кордон є кордоном миру та співпраці. Наша співпраця була, є і, впевнений, завжди буде послідовною та конструктивною. Власне, так і повинно бути між друзями та найближчими сусідами»,  сказав Володимир Зеленський.

 


 

Анонси

Останні новини