м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Завдання бізнес-асоціації – розуміти тренди та робити їх публічними

18.10.2018

Про це президент ТПП України сказав виступаючи на Київському міжнародному економічному форумі.

Яким буде співпраця між державами і бізнесом в країнах, які знаходяться на різних етапах розвитку? Відповідь на це питання шукали учасники панелі Міжнародний бізнес: конкуренція або партнерство. Сьогодні лише кілька десятків країн готові до промислової трансформації, формуючи замкнутий ланцюжок створення цінностей. Як не втратити свій шанс трансформуватися? Що потрібно зробити для входження в глобальні ланцюга створення цінностей? Четверта промислова революція і глобалізація останніх десятиліть остаточно розділила світ на країни лідери і території, які ризикують відстати назавжди. Багаті країни все частіше вдаються до протекціонізму, просуваючи свій продукт на міжнародні ринки більш агресивно. Конкурентні переваги, які свого часу дозволили азіатським тиграм збільшити міжнародний капітал, втрачають свою актуальність. У той же час, швидкість змін в сучасному світі ускладнює пошук нових стратегій розвитку та співробітництва. Перший світ приваблює найбільші таланти, мінімізує потребу в сировині і зменшує взаємодію з гравцями третього світу. Таким же способом сформувалось і коло монополістів в області інноваційних екосистем. Відповідно, бідні країни мають недостатньо ресурсів і можливостей для відстоювання власних інтересів на глобальній економічній арені.

«Завдання бізнес-асоціації – розуміти тренди та робити їх публічними. На мою думку Україна поки не попадає в тренди. Що таке глобальна економіка нам ще треба визначитися. Для цього і потрібна Торгово-промислова палата – щоб передбачувати тренди та давати суспільству необхідні меседжі, посили. ТПП України є членом багатьох світових  асоціацій, тому що для мене питання конкуренції та співробітництва – дві сторони однієї медалі. З моєї точки зору зараз для України відкривається унікальний шанс – ми маємо можливості на американському та китайському, на європейському ринках, треба лиш побачити цей тренд, не жалітися, а рухатися вперед. В Україні зареєстровано понад 2 млн підприємців. Лише 130 тисяч із них займається ЗЕД, а з Європою торгує тільки 10 тисяч із них – ми поки на початку шляху. Треба швидше нарощувати оберти, менше говорити та рухатися вперед», – сказав Геннадій Чижиков  під час панельної дискусії.

Нагадаємо, Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — провідна міжнародна платформа, де аналізують та обговорюють перспективи розвитку української та глобальної економіки, бізнесу, підприємництва, а також визначають їх вплив на політику та суспільство. Цього року форум проводиться вп’яте. У фокусі дискусій –  глобальні світові зміни, місце в них України та майбутнє країн в новому високотехнологічному світі. Учасники обговорюють стратегії і інструменти конкуретноспроможності, наслідків торговельних війн та інвестиційної привабливості.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, Геннадій Чижиков

Анонси

Останні новини