(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Геннадій Чижиков: Зусилля українського й австрійського бізнесу та наших палат дають плоди – австрійські підприємства інвестують в економіку України 1,3 млрд доларів США

30.10.2017

Про це президент ТПП України сказав на українсько-австрійському економічному форумі, що вп’яте пройшов у Відні. Участь у заході з української сторони взяли представники 35 вітчизняних компаній і 4 регіональних ТПП – Івано-Франківської, Дніпропетровської, Хмельницької й Одеської, з австрійської – понад 120 компаній.

 

«Форум дав можливість  поінформувати австрійську спільноту про найпріоритетніші сфери з точки зору залучення інвестицій для української економіки. Проведена серйозна робота, українська й австрійська сторони представили потенційні проекти. Якщо минулого року фокус уваги зосереджувався на співпраці в агросекторі, цьогорічні акценти – інфраструктура, логістика, IT, поновлювальна енергія, переробка продуктів харчування, субконтрактинг у машинобудуванні та сфера туризму», – сказав  Геннадій Чижиков.  

Учасники обговорили можливості для бізнесу в Україні в контексті промислової модернізації. Перед початком форуму відбулись двосторонні переговори бізнесменів.

У роботі форуму також взяли участь посол України в Австрії Олександр Щерба, посол Австрії в Україні Герміна Попеллер, президент Федеральної палати економіки Австрії Крістоф Ляйтль і міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною й Австрією почав зростати: за першу половину 2017 року він збільшився на 16% і досяг майже 600 млн доларів США. Експорт українських товарів виріс на 55%.

Австрія також є важливим іноземним інвестором в Україні. Вона посідає шосте місце в списку найбільших інвесторів із країн ЄС і 9-те – серед усіх країн світу.

«Австрійські підприємства інвестують в економіку України 1,3 млрд доларів США. Ці дані показують, що всі наші зусилля – українського й австрійського бізнесу та наших палат – дають плоди. Це також є результатом досягнення макроекономічної стабільності та тенденцій зростання в Україні. За 6 місяців 2017 року реальний ВВП зріс на 2,3%», – сказав Геннадій Чижиков.

Прогноз на майбутнє також оптимістичний. Очікується, що зростання ВВП перевищить 2% у 2017 році та 3,2% – у 2018-му. Минулого тижня було оголошено, що Україна піднялась на чотири щаблі у рейтингу Світового банку «Doing Business» і  зараз посідає 76-те місце серед 190 країн, тоді як лише 3 роки тому була 123-ю.

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Україна, підприємництво, Австрія

Анонси

Останні новини