м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Як оминути пастки нової фінансової звітності МСБ?

30.11.2018

Податкові проблеми суб’єктів малого та середнього бізнесу, реалії та перспективи вирішення й оскарження обговорили на засіданні комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, що відбулося за участі представників Держпраці та ДФС України

Члени комітету разом із представниками бізнес-асоціацій, підприємців і роботодавців ознайомились із порядком проходження перевірок суб’єктів МСБ і розглянули шляхи уникнення недоліків.

«Питання податкового законодавства є найактуальнішими для МСБ, тому Торгово-промислова палата України разом із регіональними Палатами завжди бере активну участь у процесах,  пов’язаних із цією темою», – сказав віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

З новими критеріями розподілу підприємств для цілей подання фінансової звітності,  ключовими питаннями, податковими пастками учасників зустрічі ознайомив Борис Мельничук, голова Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України.  За його словами, основою змін стали законодавчі акти  Господарського кодексу, Кодекс про адміністративні правопорушення та Закони «Про бухгалтерський облік», «Про фінансову звітність» і «Про аудиторську діяльність». Вони викликані потребою наближення українського законодавства до законодавства Європейського Союзу відповідно до Угоди  про асоціацією з ЄС.

Також йшлося про  податкові пастки нової фінансової звітності; ефективні дії при відмові в реєстрації податкової накладної; процедурні порушення, допущені контролюючими органом під час проведення перевірок; ознаки фіктивності підприємства; судову практику в податкових спорах. Учасники зустрічі зазначили важливість перевірки контрагентів господарських операцій.

Рішенням комітету підприємців МСБ при ТПП України стала рекомендація регіональним Торгово-промисловим палатам, галузевим комітетам підприємців при регіональних ТПП провести аналогічні заходи для членів регіональних ТПП.

Теги: ТППУ, комітет, МСБ, комітет МСБ

Анонси

Останні новини

Більше новин