м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Як працювати на ринку ЄС: Болгарія поділилась успішним досвідом

08.12.2017

Європейський Союз поступово стає в економічному плані партнером України № 1: за останні 9 місяців український експорт до ЄС зріс на 30%. Проте питання «Як працювати з ЄС?» досі не втрачає актуальності для бізнесу. Саме про використання інструментів та переваг Угоди про асоціацію з ЄС йшлося на бізнес-семінарі в ТПП України, проведеному у партнерстві з Посольством Республіки Болгарія, за участі посла Болгарії в Україні Красіміра Мінчева.

 

«Попри велику кількість тренінгів, що відбуваються в ТПП України та на базі регіональних ТПП, очевидно: знань і досвіду бізнесу все ще бракує. Тож сьогодні, спільно з Посольством Республіки та особисто послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевим, проводимо в Палаті бізнес-семінар для МСП. Колеги з Болгарії, країни із 11-річним стажем членства в ЄС, особливу роль у розвитку економіки якої відіграє МСП, діляться успішним досвідом роботи  на ринку ЄС. Бажаю вітчизняним підприємцям плідного навчання. Головне – почути та зрозуміти для себе, що треба робити, і все вийде. А Палата допоможе», –  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У рамках вільної дискусії учасники обговорили практичні аспекти ведення бізнесу з ЄС і дізнались про унікальний досвід успішного входження  болгарської економіки в єдиний європейський ринок.

«Ми 10 років йшли до членства в Європейському Союзі. Дослідження демонструють, що нині Болгарія має високий відсоток довіри серед інвесторів  – понад 49%. Сектор МСП ефективно використовує свій потенціал, створюючи посилене партнерство з бізнесом інших країн,  інтегруючись  в глобальні ланцюги доданої вартості. За останні два роки наш експорт високотехнологічних послуг зріс удвічі», –  сказав посол Болгарії в Україні Красімір Мінчев.

Учасники семінару прослухали виступи та презентації провідних європейських експертів – економістів із великим досвідом роботи у структурах ЄС щодо діяльності у сфері зовнішньої торгівлі, управління проектами з розвитку малого та середнього бізнесу, підвищення конкурентоспроможності компаній, громадських закупівель тощо.

Вони одержали інформацію про правильне позиціонування українського бізнесу на закордонних ринках від фахівців-практиків. Зокрема щодо інструментів доступу до ринку ЄС після набуття чинності Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Україною.

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Європейський Союз (ЄС), підприємництво, експорт до ЄС, Болгарія

Анонси

Останні новини