На сьогодні в Україні напрацьовано Концептуальні засади реалізації державної політики у сфері зміни клімату та презентована Концепція стратегії низьковуглецевого розвитку. Ці документи є надзвичайно актуальними у зв'язку з прагненням України до імплементації Паризької угоди. Комітет підприємців з питань природокористування та охорони навколишнього середовища при ТПП України виступив із ініціативою провести круглий стіл, присвячений пошукам шляхів залучення інвестицій для втілення стратегії низьковуглецевого розвитку, аналізу «зелених» фінансових механізмів і фондів тощо.
Паризька угода - це можливість використовувати тарифікацію викидів вуглецю для здійснення заходів щодо пом'якшення зміни клімату. В усьому світі державний сектор, а також ділове і фінансове співтовариства стали більш активно готуватися до «неминучої необхідності», щоб у середньо- і довгостроковій перспективах зорієнтуватися в системах торгівлі квотами на викиди, податках на викиди вуглецю або схемах вуглецевої компенсації.
«Стратегія спрямована на вирішення питання структурних змін і задоволення потреби в інвестиціях та модернізації основних засобів. Захист навколишнього середовища, пом'якшення клімату - це проблема номер один. Без ціноутворення вуглецю, без економічних важелів зниження викидів у нас немає чітких перспектив розвитку, це безальтернативний шлях», - сказав голова комітету Святослав Куруленко.
За міжнародними стандартами Україна залишається одним із найбільш неефективних споживачів енергії через значну частку енергоємних секторів, застарілі та неефективні технології і вкрай виснажені основні засоби, зокрема неефективні системи централізованого теплопостачання та низькоякісний фонд будівель. Поряд із високою інтенсивністю енергоспоживання Україна також відрізняється дуже великими обсягами викидів парникових газів.