м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЕКСПЕРТИ З НІМЕЧЧИНИ ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

29.03.2017

У аграрному секторі України зараз триває процес реформування. Уряд впроваджує сучасні механізми управління земельними ресурсами. Проте цього і досі недостатньо. Серед заходів, необхідних для прозорості ринку земель – урегулювання процедури проведення електронних земельних торгів, забезпечення відображення на публічній кадастровій карті полігону майбутньої земельної ділянки, чіткий механізм визначення меж територій об’єднаних територіальних громад. За інформацією Асоціації фермерів і приватних землевласників України, у 2016 році було понад 7 тис. рейдерських захоплень земель. Лідером за їх кількістю є Кіровоградська область – 2,8 тис. і Дніпропетровщина – 1,7 тис. випадків.

У партнерстві із Товариством з управління та реалізації земель Німеччини (BVVG) комітет АПК при ТПП України організував Міжнародну конференцію «Прозорість в управлінні сільськогосподарськими землями» за участю німецьких експертів, представників Держгеокадастру та народних депутатів України.

«Палата у співпраці з BVVG у рамках німецько-українського аграрно-політичного діалогу ось уже понад 10 років надає консультації щодо земельної політики в Україні, спираючись на унікальний для нас досвід Німеччини й інших країн ЄС. Земельні відносини в Україні мають бути реформовані. У вирішенні цієї проблеми нам може допомогти досвід Німеччини. Ми, зі свого боку, робимо все можливе для прозорості ринку земель сільськогосподарського призначення, розвитку сільських територій  і формування сприятливого інвестиційного клімату в економіці», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

За боротьбу з корупцією в Україні й надалі відповідає держава. Експерти з Німеччини вважають: передача повноважень регіональним або комунальним органам врядування в рамках децентралізації лише відсуне далі цю ключову тему, якщо водночас не будуть передбачені обов’язкові для виконання вимоги щодо єдиних дій і заходів, спрямованих на запобігання корупції й ефективний контроль.

Як зазначив Крістоф Конрад Гільген, менеджер проектів BVVG, із 1990-х років у Німеччині відбувалася земельна реформа, у тому числі й приватизація земель. Вона стала частиною широкого процесу трансформації рамкових умов у сфері економіки та права власності, що його переживало побудоване за зразками соціалістичної централізації планове господарство. Метою було створення нового соціального економічного устрою з ринковою орієнтацією.

«Урядом  зроблено певні кроки на законодавчому і нормативному рівнях. Покращується  якість надання адміністративних послуг. Поширюється практика продажу земельних ділянок і прав їх оренди через аукціони. За підтримки Світового банку реалізується проект із дистанційного зондування земель – відстеження їх фактичного використання», – сказав Олег Юхновський, голова комітету АПК при ТПП України.

Теги: ТППУ, Німеччина, реформи, земельні питання, комітет АПК

Анонси

Останні новини