м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ініційований ТПП України законопроект № 6693, що дерегулює ліцензію на виробництво вина, підтримав Комітет Верховної Ради України

09.11.2017

Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді України проект Закону України № 6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» прийняти за основу та в цілому як Закон. Рішення було схвалено одноголосно.

Наступний крок винесення на голосування у сесійній залі парламенту.

Нагадаємо, законопроект напрацьований спільними зусиллями виноробів, ТПП і народних депутатів України. Він передбачає спрощену процедуру для малих виробництв виноробної продукції за декларативним принципом. Із прийняттям цієї законодавчої ініціативи винороби, які виготовляють вино із власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації. Цей проект націлений на подальше скасування надмірної зарегульованості виноробного бізнесу, зокрема отримання ліцензії на виробництво, для одержання якої зараз необхідно мати до 160 дозвільних документів.

ТПП України не один рік опікується проблемами виноробної галузі. Палата зосередила  зусилля на підтримці дрібних виноробів і послідовно працює над створенням сприятливих умов для розвитку виноробства в Україні. Проведено два форуми, вже 15 листопада відбудеться третій Національний виноробний форум. У результаті спільними зусиллями вдалося скасувати ліцензії на оптову торгівлю. Зараз комітет АПК при ТПП України активно працює із депутатами над подальшим спрощенням ведення виноробного бізнесу.

У разі прийняття законопроекту  надходження до державного та місцевих бюджетів збільшаться на 26 млн грн тільки від ПДВ і зборів із продажів. Також винороби позбудуться необхідності отримувати 160 дозвільних документів для отримання ліцензії. Крім того, очікуються детінізація та легалізація виробництва виноробної продукції та медових напоїв малими виробниками, створення ринку контролю над якістю, зростання експорту, розвиток винного туризму в Україні, офіційне збільшення робочих місць у сільській місцевості. Проект Закону, ініціаторами якого у Верховній Раді стали одразу 20 депутатів, презентували у ТПП України 13 липня 2017 року на круглому столі «Законодавчі зміни для малих виноробів – крок за кроком рухаємося далі».

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво, законопроект, уряд, винороби

Анонси

Останні новини

Більше новин