(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Інвестиції в майбутнє: у ТПП України відбувся українсько-ліванський бізнес-форум

11.04.2018

Представники майже 30-ти ліванських провідних компаній приїхали до України, щоб обговорити можливості інвестицій і співпраці.

«За останні кілька років Україна змогла розширити асортимент і в 6 разів збільшити обсяг експорту окремих груп товарів до Лівану. Ця країна цікава для нас, насамперед, як фінансовий і логістичний хаб, через який можна експортувати продукцію до інших країн Близького Сходу. Перспективними напрямами подальшої двосторонньої співпраці є банківська та наукова  сфери, туризм і сільське господарство тощо», – сказав Валерій Король, віце-президент ТПП України.

Ліван –  сильний торговий партнер у роботі з країнами Близького Сходу. Україна, як одна з передових аграрних країн в Європі, має чудові шанси зайняти вагому нішу на його ринку. Торговельно-економічне співробітництво України та Ліванської Республіки  протягом останніх років характеризується позитивною динамікою для нашої держави.

«Українські інвестиції в Ліван зросли на 26%, а ліванські в  Україну – на 117%. Сподіваюсь, форум стане поштовхом до розширення двосторонньої співпраці  і наш товарообіг із півмільярда дол. США наблизиться до мільярда», – сказав Ігор Осташ, посол України в Лівані.

За 2017 рік Україна експортувала до Лівану сільськогосподарської продукції на 204,4 млн дол. США. В основному це були кукурудза і  пшениця (95,1 млн дол. США), насіння олійних культур (43,8 млн дол. США) та соняшникова олія (31,1 млн дол. США). Також у 2016 році розпочався експорт до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз), що у 2017-му зріс у 6 разів – до $14 млн. У менших обсягах Ліван імпортує з України м'ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин та інше.

«Ліванські інвестори відомі в усьому світі, але  в Україні їх поки працює не так багато. Сподіваюсь, сьогоднішній форум посприяє активізації цього процесу. Так, ліванські інвестори  вже дали старт реалізації деяких проектів у Києві. Маю надію, що скоро така робота почнеться й у регіонах», – сказав Алі Дахер,  посол Лівану в Україні. 

Доказом його слів  стало підписання меморандумів про співпрацю Одеської та Київської ТПП із ТПП Бейруту.

По завершенні форуму ліванські виробники оливкової олії та вина влаштували дегустацію своєї продукції, а бізнесмени могли поспілкуватися під час В2В-перемовин.

Слід зазначити, що форуму передувало засідання Українсько-Ліванської ділової ради, на якому обрали голову української частини Ради. Ним став Сергій Костюков.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Ліван

Анонси

Останні новини