м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Інвестиції в майбутнє: у ТПП України відбувся українсько-ліванський бізнес-форум

11.04.2018

Представники майже 30-ти ліванських провідних компаній приїхали до України, щоб обговорити можливості інвестицій і співпраці.

«За останні кілька років Україна змогла розширити асортимент і в 6 разів збільшити обсяг експорту окремих груп товарів до Лівану. Ця країна цікава для нас, насамперед, як фінансовий і логістичний хаб, через який можна експортувати продукцію до інших країн Близького Сходу. Перспективними напрямами подальшої двосторонньої співпраці є банківська та наукова  сфери, туризм і сільське господарство тощо», – сказав Валерій Король, віце-президент ТПП України.

Ліван –  сильний торговий партнер у роботі з країнами Близького Сходу. Україна, як одна з передових аграрних країн в Європі, має чудові шанси зайняти вагому нішу на його ринку. Торговельно-економічне співробітництво України та Ліванської Республіки  протягом останніх років характеризується позитивною динамікою для нашої держави.

«Українські інвестиції в Ліван зросли на 26%, а ліванські в  Україну – на 117%. Сподіваюсь, форум стане поштовхом до розширення двосторонньої співпраці  і наш товарообіг із півмільярда дол. США наблизиться до мільярда», – сказав Ігор Осташ, посол України в Лівані.

За 2017 рік Україна експортувала до Лівану сільськогосподарської продукції на 204,4 млн дол. США. В основному це були кукурудза і  пшениця (95,1 млн дол. США), насіння олійних культур (43,8 млн дол. США) та соняшникова олія (31,1 млн дол. США). Також у 2016 році розпочався експорт до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз), що у 2017-му зріс у 6 разів – до $14 млн. У менших обсягах Ліван імпортує з України м'ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин та інше.

«Ліванські інвестори відомі в усьому світі, але  в Україні їх поки працює не так багато. Сподіваюсь, сьогоднішній форум посприяє активізації цього процесу. Так, ліванські інвестори  вже дали старт реалізації деяких проектів у Києві. Маю надію, що скоро така робота почнеться й у регіонах», – сказав Алі Дахер,  посол Лівану в Україні. 

Доказом його слів  стало підписання меморандумів про співпрацю Одеської та Київської ТПП із ТПП Бейруту.

По завершенні форуму ліванські виробники оливкової олії та вина влаштували дегустацію своєї продукції, а бізнесмени могли поспілкуватися під час В2В-перемовин.

Слід зазначити, що форуму передувало засідання Українсько-Ліванської ділової ради, на якому обрали голову української частини Ради. Ним став Сергій Костюков.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Ліван

Анонси

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

29 тра 11:00-12:00
Торгово-промислова палата України висловлює свою повагу і запрошує долучитися до участі в установчому засіданні Українсько-Британської ділової ради.Під час заходу буде також обрано голову Українсько-Британської ділової ради. Основним напрямом роботи Українсько-Британської ділової ради мають стати заходи з активізації та поглиблення ділових відносин між Україною та Великобританією (економічні саміти, бізнес-форуми, ділові місії, дослідження ринків, пошук партнерів тощо). До участі у заході запрошуються українські компанії, що вже працюють або зацікавлені у встановленні ділових стосунків з Великобританією. Головною метою діяльності Українсько-Британської ділової ради буде ● сприяння розвитку українсько-британських ділових і торговельно-економічних зв’язків; ● диверсифікація структури та збільшення обсягів товарообігу між двома країнами; ● пошук і втілення оптимальних моделей та форм ділового співробітництва; ● налагодження двосторонньої виробничо-технічної та інноваційно-інвестиційної кооперації; ● створення сприятливих умов для спільної взаємовигідної виробничої, торговельної, транспортної, будівельної, фінансово-кредитної, страхової, науково-дослідної та інших видів діяльності; ● сприяння створенню спільних підприємств у різних галузях економіки, інвестиційних фондів, торгових компаній, відкриттю філій і представництв діючих суб'єктів господарювання, а також всебічний розвиток усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України та Великобританії; ● підтримка різних форм двостороннього ділового, освітнього, наукового, культурного і туристичного обміну між Україною та Британією. Передбачається, що Українсько-Британська ділова рада буде діяти на засадах добровільності та рівноправності її учасників, буде відкритою для вступу нових членів і зацікавленою у взаємовигідних партнерських відносинах з іншими організаціями та установами. Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у вищезгаданому установчому засіданні. Формат зустрічі - онлайн. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано зареєстрованим учасникам на пошту за день до події. Формат зустрічі:: онлайн Реєстація за посиланням: https://forms.gle/Fm7jRyaPDpvoCbQS7 Контактні особи в Дирекції міжнародного співробітництва: Дар’я Данік, +380974004100, ddv-i[email protected] Карина Вольф, +380671122041, [email protected]
Докладнiше...

Останні новини