м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ірак планує інвестувати в українське виробництво курятини 15 млн дол США

14.07.2017

Наразі переговори про такий інвестиційний проект іракські бізнесмени ведуть із підприємством, що працює в Київській області. Про це стало відомо в ході бізнес-форуму «Співробітництво Україна – Ірак», який вже сьомий рік поспіль організовує у Києві Торгово-промислова палата України. Нинішній форум об’єднав 90 бізнесменів, із яких 25 – із Іраку.

На форумі озвучили цифри взаємної торгівлі України й Іраку. «За минулий рік товарообіг між нашими країнами дещо впав – на 20% порівняно з 2015-м. Проте, за останні 4 місяці поточного року ми спостерігаємо позитивну тенденцію зростання на 15%», – повідомив віце-президент ТПП України Валерій Король.

Іракці також зазначають, що готові активніше торгувати із Україною, для цього українським компаніям необхідно інтенсифікувати поширення інформації про свої можливості серед бізнес-спільноти Іраку. Зробити це можна, наприклад, на найближчому бізнес-ярмарку, що відбудеться у Багдаді 30–31 жовтня, на який запрошені й українські виробники.  

 «Сьогодні Україна може розширити експорт до цієї країни продуктів харчування (олія, сири, яйця, м’ясо). Крім того, впевнений, що бізнесмени з Іраку знайдуть сфери в Україні для інвестицій  – такі, як альтернативна енергетика, енергозбереження, логістика, переробка агропромислових продуктів, фармацевтика».

Зокрема про запущений переговорний процес щодо інвестицій у 15 млн дол. США в українське виробництво курятини розповівголова Іраксько-Української ділової ради Аббас Ель Нурі. Йдеться про підприємство, що працює в Київській області. За його словами, пропозиція українського виробника включає два варіанти – оренду виробництва або його повний продаж. Іракська сторона планує експорт продукції із цього підприємства напряму до Іраку в обсязі 1 000 тонн уже цього року, а в 2018-му цю цифру планують наростити до 1,5 тисячі тонн. «Інтерес як із іракського, так і з українського боку до таких бізнес-зустрічей, як сьогоднішня, дуже високий. В Іраку є багато підприємств, які бажають співпрацювати з Україною. Крім того, українські підприємства активно працюють не тільки в столиці Іраку – Багдаді, а й в інших містах країни», – зазначив Аббас Ель Нурі.

«Одним із досягнень бізнес-співробітництва Україна – Ірак цього року вважаю запуск експорту продукції одного з найбільших українських виробників дверей на ринок Іраку. Крім того, сьогоднішній форум і B2B-переговори показали, що в Україні є багато цікавих пропозицій для іракських бізнесменів. Такі продукти, як солодощі, олія, рис (Херсонський регіон), дерев’яні меблі (Закарпаття) вже експортуються до Іраку. У перспективі на експорт – яловичина, морозиво, юридичні послуги у сфері туризму, логістика, обладнання для енергетичного сектора. Розширення партнерських відносин із Іраком – чудова альтернатива розвитку економічних відносин із країнами Європи й Америки», – підбив підсумок форуму представник ТПП України в Іраку Олексій Солоненко.

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, інвестиції, Ірак, Україна-Ірак

Анонси

Останні новини